27 сiчня
Завантажити ще

В Україні стрімко зростає захворюваність на коронавірус: рекомендації МОЗ

В Україні стрімко зростає захворюваність на коронавірус: рекомендації МОЗ
Фото: pixabay.com

В Україні протягом місяця зростає рівень захворюваності на коронавірус. Тільки за минулий тиждень виявили 3893 нових випадків коронавірусу, що на 40% більше, ніж тижнем раніше. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Нині у країні спостерігається тенденція низького рівня діагностики. Найчастіше люди звертаються до лікаря лише тоді, коли вже потребують госпіталізації.

- З'явилися симптоми вірусного захворювання – зробіть тест на COVID-19, якщо це дозволяють умови безпеки у зв'язку з воєнним станом. Отримати направлення на безкоштовне ПЛР-тестування або зробити експрес-тест, як і раніше, можна у сімейного лікаря. Не відкладайте при нагоді отримання щеплення від коронавірусу: як базового курсу, так і бустерної дози. Важливо захистити себе перед початком епідемічного сезону, коли традиційно зростає кількість вірусних захворювань, - сказали в міністерстві.

За даними МОЗ, за цей же період до лікарень госпіталізували 1 763 пацієнти, одужали – 1 682 особи. Серед ліжок, виділених на лікування пацієнтів із коронавірусом, зайнято зараз 4,5%. Минулого тижня від ускладнень коронавірусу померло 16 осіб, тижнем раніше — 14 осіб.

Сьогодні більше випадків захворювання фіксують там, де умовно безпечніше, оскільки пацієнти частіше звертаються до лікарів за наявності симптомів COVID-19.