Завантажити ще

ISW: Кремль не визнає причетність України до вибухів у Криму

ISW: Кремль не визнає причетність України до вибухів у Криму
Фото: tsn.ua

Кремль не буде звинувачувати Україну в ударах по авіабазі у Новофедорівці, бо це стане яскравим свідченням неефективності її системи протиповітряної оборони, як вже було з крейсером "Москва". Про це йде мова у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW). 

- Очевидна одночасність вибухів на двох різних об’єктах, ймовірно, виключає офіційну російську версію про випадкову пожежу, але не виключає ні диверсії, ні ракетного удару великої дальності, - зазначили в ISW.

На думку експертів, Україна могла модифікувати свої ракети "Нептун" для ударів по наземних цілях (як це зробили росіяни з протикорабельними та зенітними ракетами). Однак наразі немає жодних доказів, які б підтверджували цю гіпотезу.

Вибухи поблизу смт Новофедорівка, де знаходяться військова частина та військовий аеродром, пролунали 9 серпня. Міноборони Росії запевнило, що це "детонація кількох авіаційних боєприпасів". В той же час мешканці Криму публікували у соцмережах відео, на яких було чутно від 7 до 12 вибухів.

Міністерство оборони України заявило, що не може встановити причину вибухів, і нагадало окупантам, що "одяг з бавовни дуже гігієнічний".