Завантажити ще

ЗСУ отримали перші німецькі "Гепарди": вражають цілі на 4 кілометри

ЗСУ отримали перші німецькі
Фото: ln-online.de

В Україну прибули перші три німецькі зенітні самохідні артилерійські установки Gepard. Вони здатні вражати ціль на відстані до 4 кілометрів. Про це повідомляє Facebook-сторінка оперативного командування "Південь".

- Вони найкращі у своєму класі. Gepard вражає ціль на відстані від 100 метрів до 4 кілометрів. Екіпаж до трьох осіб: водій, командир, навідник. Ці комплекси покриватимуть об'єкти інфраструктури від атак гелікоптерів та літаків на малих та надмалих висотах, - розповіли представники Оперативного командування "Південь".

Довгий час Gepard був важливим елементом протиповітряної оборони армій Німеччини, Нідерландів та Бельгії. Вже у 2000-х роках від них відмовилися.

Як розповіли військові, установка базується на шасі танка Leopard 1. На вежі встановлено дві 35 мм гармати Oerlikon KDA і два радари, які фіксують ціль на відстані до 15 кілометрів.

- У модифікації ЗСУ 1 А2 встановлено цифровий комп'ютер, який може приймати дані з інших РЛС, - по суті, бачити ціль поза своєю зоною. Основний боєкомплект – 320 снарядів для ураження повітряних цілей, – додає командування.

Магазин також містить 20 снарядів для наземних цілей. Темп вогню – 550 пострілів з кожної гармати за хвилину. Не менш важливо і те, що Gepard здатний працювати в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії супротивника.