8 серпня
Завантажити ще

У Маріуполі почалася прихована мобілізація, чоловіків закликають тікати

У Маріуполі почалася прихована мобілізація, чоловіків закликають тікати
Фото: t.me/mariupolrada

У Маріуполі вже розпочалася прихована мобілізація. При цьому "офіційно" російські окупанти планують її розпочати після незаконного "референдуму". Про це у своєму Telegram-каналі повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

- Маріуполь. Майже офіційно розпочалася прихована мобілізація. Під виглядом служби за контрактом. Сьогодні пішла реклама всім підконтрольним окупантам телеграм-каналам, - зазначив він.

За словами Андрющенка, ватажок так званої ДНР Денис Пушилін весь тиждень був у Маріуполі. А призначений росіянами "мер" міста Костянтин Іващенко перебуває під його особистим наглядом.

– Обговорювалося багато, у т. ч. мобілізація. Однозначне рішення - офіційний початок відразу після референдуму щодо "повернення до Росії" з максимальним ефектом до офіційного рішення самої Росії. Щоб мобілізація йшла за "законами ДНР", і саме на "ДНР" має залишитись весь негатив від її запровадження, - розповів радник мера.

Він закликав маріупольських чоловіків тікати, поки є можливість, тому що "все, що гарантує мобілізація в окупантів, - смерть в окопі з ганьбою". Андрющенко зазначив, що часу на це залишилося не так багато, адже "зворотний відлік уже запущено".

Також російські окупанти збирають тюремні клітки на сцені філармонії у Маріуполі, щоб влаштувати показовий судовий процес над українськими військовополоненими. Мер Маріуполя закликав світову спільноту, ООН та "Червоний Хрест" втрутитися в ситуацію та домогтися дотримання правил поводження з військовополоненими.