Завантажити ще

Львівські медики врятували мешканку Донбасу, яка втратила всю родину через обстріли

Львівські медики врятували мешканку Донбасу, яка втратила всю родину через обстріли
Фото: facebook.com/1tmolviv

Львівські медики зуміли врятувати 40-річну Оксану з Лиману на Донеччині. Жінка втратила всю сім'ю та отримала масивні травми внаслідок ворожого ракетного обстрілу. Про це розповіли у Першому медичному об'єднанні Львова.

Масований обстріл російських військ, який забрав життя 13-річного сина та чоловіка Оксани, стався на Великдень.

- Тоді на подвір'ї їх було четверо: Оксана з чоловіком, сином та бабусею. Надворі тихо, ніяких повітряних тривог, раптом прилетіла ракета. Оксану вибуховою хвилею відкинуло убік. Пам'ятає лише крики дитини, – розповідають її історію медики.

Батько хлопчика загинув на очах сина. Після цього поранених Оксану та онука бабуся з осколком у шиї самостійно перенесла у льох. Там сім'я три години чекала на рятувальників, стікаючи кров'ю, адже уламок ворожої ракети потрапив хлопцеві прямо біля серця. Його мати отримала численні травми тіла.

- Зрештою рятувальникам вдалося вивезти жінок та хлопця з місця обстрілу. Оксану повезли до лікарні у Краматорську, а сина з бабусею – до Слов'янська. Там хлопчика намагалися врятувати у реанімації, а бабусі видалили уламок, – розповідають у Першому медоб'єднанні Львова.

Врятувати дитину лікарям не вдалося. Сама Оксана потрапила до лікарні у тяжкому стані з травмованою грудною клітиною та сильними пораненнями кінцівок.

- Найбільше постраждала ліва рука. Жінку одразу прооперували: зупинили внутрішню кровотечу черевної порожнини та зашили масивні рани, – повідомляють лікарі.

Над порятунком руки жінки працювали десять лікарів із Першого хірургічного відділення Центру хірургії, а також травматології та ортопедії Центру травми.

Оксана пережила шість операцій: лікарі закривали дефекти м'яких тканин, пересаджували шкіру і, зокрема, зробили складну пластичну операцію щодо переміщення частини м'яких тканин передпліччя до зони пораненого ліктя. Про те, що син загинув, жінка дізналася третього дня після прощання з ним. Вона зізнається, що весь цей час її материнське серце відчувало щось недобре.

Тепер на Оксану чекає тривала реабілітація, щоб відновити функціональність пошкодженої руки.