5 червня
Завантажити ще

Зеленський, Порошенко та Ющенко написали про загиблого у Миколаєві бізнесмена Вадатурського

Зеленський, Порошенко та Ющенко написали про загиблого у Миколаєві бізнесмена Вадатурського
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський висловив співчуття рідним та близьким засновника компанії "Нібулон" Олексія Вадатурського та його дружини Раїси, які загинули внаслідок обстрілів у Миколаєві. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

- Коли розпочалася повномасштабна війна Росії проти України, родина Вадатурських, незважаючи на постійні обстріли міста, залишилася у Миколаєві. Напередодні одна з російських ракет потрапила до приватного будинку, де жило подружжя. Президент Володимир Зеленський висловлює глибокі співчуття рідним та близьким загиблих. Вічна пам'ять, – зазначено у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, за більш ніж 50 років трудового шляху Вадатурський зробив неоціненний внесок у розвиток Миколаївщини та розвиток аграрної та суднобудівної галузей нашої держави.

- Його компанія «Нібулон», яка є ровесницею незалежної України та налічує близько 7 тис. працівників, розвивала сучасний цивілізований ринок зерна в країні, створивши потужну розвинену мережу елеваторів та річкових перевантажувальних терміналів із загальним обсягом одночасного зберігання понад 2,25 млн. тонн, - наголосили в ОП.

П'ятий президент України Петро Порошенко теж шокований звісткою про загибель Вадатурського та його дружини, з якими був знайомий особисто.

- Добре знав Олексія Опанасовича як сильну духом людину. З неймовірними енергією та працелюбністю. Підтримував його в усіх ініціативах в обох його наймирніших професіях — і як хлібороба, і як суднобудівника. Головне для Вадатурського було, коли Україна і сама з хлібом, і має ще й чим світ годувати, як справжня житниця. Вбивство цього подружжя не просто жахливе, а ще й символічне. Це ще одна кривава пляма, якою росія окропила так звану зернову угоду, невдовзі після обстрілу порту в Одесі, - написав Порошенко.

Висловив співчуття родині загиблих і четвертий президент України Віктор Ющенко.

- Невимовна трагедія для родини. Величезна втрата для всієї України. Удар для агробізнесу, який відновлював свою силу і ставав світовим гравцем насамперед завдяки Олексію Опанасовичу, його прикладу, його потужному внеску. Наша гордість – нова українська агроекономіка - втратила одну із своїх фундаментальних опор, свого батька-засновника, - написав Ющенко.

Трагедія сталася в ніч з 30 на 31 липня. Миколаїв знову зазнав масованого обстрілу з боку росіян. Один із російських снарядів потрапили до будинку, де проживав Олексій Вадатурський зі своєю дружиною Раїсою. В результаті подружжя загинуло.