Завантажити ще

Україна вимагає від Росії список жертв теракту у Оленівці

Україна вимагає від Росії список жертв теракту у Оленівці
Фото: t.me/uniannet

Україна вимагає проведення міжнародного розслідування теракту проти українських полонених у колонії окупованої Оленівки на Донеччині. Країна також чекає від Росії на список загиблих і поранених воїнів. Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Україна одразу після появи інформації про вбивство українських військових звернулася до росіян з вимогою надати списки всіх загиблих та поранених унаслідок теракту.

Українська сторона наполягає на тому, що всі поранені мають отримати належну медичну допомогу, а тіла загиблих військових мають бути повернені для належного поховання. Наразі російські окупанти не надали жодної відповіді на звернення.

- Міжнародний комітет Червоного Хреста та Організація об'єднаних націй, які виступали гарантами збереження життя та здоров'я українських військовополонених, мають негайно ініціювати міжнародне розслідування злочину та добиватися покарання всіх причетних. Також наголошуємо на необхідності проведення міжнародної інспекції з перевірки умов утримання українських військовополонених, - розповіли у штабі.

Штаб зазначає, що злочини росіян у Оленівці грубо порушують міжнародне право, національні законодавства та норми людської моралі. Покарання всіх причетних має бути найсуворішим і невідворотним.

Вибух у Оленівській колонії стався у ніч проти 29 липня. Там були українці, які потрапили в російський полон. Внаслідок пригоди загинули як мінімум 53 наших захисника. Ще близько 150 людей – поранено. Цього ж дня президент Володимир Зеленський провів нараду з представниками українських спецслужб та військових сил. Україна вимагає від Червоного Хреста та ООН відреагувати на російський теракт.