Завантажити ще

Що потрібно знати про першу повністю цифрову посвідку на проживання в ЄС для українців

Що потрібно знати про першу повністю цифрову посвідку на проживання в ЄС для українців
Фото: gov.pl

Варшава, а саме Міністерство внутрішніх справ та адміністрації, подала до Європейської комісії заявку на тимчасове використання Diia.pl як документу, що підтверджує легальність перебування у Польщі українських громадян, які втекли від війни. Інформацію одночасно направили до держав - членів ЄС та асоційованих країн Шенгенської зони.

Diia.pl підтверджує законне перебування українських переселенців у Польщі, дозволяє пересуватися Шенгенською зоною та перетинати її зовнішні кордони - 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.

Що потрібно знати про цей документ.

Diia.pl - перший повністю цифровий дозвіл на проживання в ЄС

1. Що дає Diia.pl?

Електронний документ Diia.pl для українців та іноземців, які перебувають у Польщі згідно із законом про допомогу громадянам України у зв'язку із збройним конфліктом, є посвідкою на проживання.

Особи, які мають PESEL зі статусом UKR та документ Diia.pl, можуть перетинати зовнішні та внутрішні кордони Шенгенської зони, виїжджати з Польщі (зокрема до України) і повертатися назад.

2. З якого моменту дійсний документ?

З 23 липня 2022 року.

3. Чи є Diia.pl видом на проживання?

Так. Це перший повністю цифровий дозвіл на проживання в ЄС.

4. Хто може користуватися Diia.pl?

Громадяни, які перетнули українсько-польський кордон після 24 лютого 2022 року.

5. Що потрібно для Diia.pl?

  • Попередньо створити Profil Zaufany (довірений профіль у державній електронній системі Польщі, дані про який зберігаються на державних серверах). Для цього зверніться до одного з територіальних управлінь.
  • Отримати електронний підпис для створення власного кабінету.
  • Мати PESEL із статусом UKR (аналог українського ідентифікаційного коду).
  • Телефон Android (6.0 та версія) або iOS (13.0 та версія).
  • Доступ до Інтернету.

6. Для кого Diia.pl недоступна?

Документ недоступний для людей, які мають посвідку на проживання та/або карту поляка.

7. Як додати Diia.pl?

Diia.pl доступний через мобільний додаток mObywat.

8. Що дає Diia.pl?

mObywatel та документ Diia.pl – це спосіб підтвердити свої персональні дані, статус, а також претендувати на свої права у ситуаціях, передбачених польським законодавством.

Електронний документ дозволяє підтвердити ваші ПІБ, номер PESEL, дату, місце народження та громадянство. У додатку також є ваше фото.

Збережені на телефоні дані зашифровані й підписані із сертифікатом, який біженець отримує при активації програми. У разі втрати телефону дані залишаються у безпеці – їх захищає зашифрований запис, пароль блокування та пароль, обраний під час активації програми.

9. Тепер покроково: як активувати програму та додати документ Diia.pl?

Документ Diia.pl доступний через мобільний додаток mObywat, який можна встановити на мобільні телефони з Android та iOS.

Спочатку потрібно активувати Profil zaufany (PZ). Ці дані видавали при отриманні PESEL (у тому числі надходив лист на електронну пошту).

Створити профіль можна після реєстрації в офісі, де користувач отримує офіційний логін та пароль. Профіль – це «перепустка» до вашої заявки та інших служб електронного керування.

  1. Встановіть програму mObywatel (є в магазинах App Store та Google Play).
  2. Оберіть «Додати Diia.pl». Прочитайте інформацію та прийміть умови й політику конфіденційності програми.
  3. Дайте вашому телефону ім'я.
  4. Введіть пароль доступу до програми (він має складатися не менше ніж з 8 символів і містити як мінімум одну літеру, цифру і спеціальний символ). Введіть логін та пароль для підтвердженого профілю.
  5. Після отримання SMS із кодом підтвердження введіть код із SMS.

Важливо!

Якщо у вас виникли проблеми з програмою, телефонуйте на гарячу лінію в Польщі: +48 22 182 22 51 (робочі дні: понеділок – п'ятниця, з 7.00 до 18.00).