1 червня
Завантажити ще

Мер Слов’янська заявив, що опалюваного сезону в місті не буде

Мер Слов’янська заявив, що опалюваного сезону в місті не буде
Фото: facebook.com/Vadymlyakh

Слов'янськ в результаті обстрілів на сьогодні залишається без води та газу. Електрика є з перебоями через близькість високовольтних ліній до зони бойових дій.  Про це голова міської військової адміністрації Вадим Лях у розмові з «Новинами Донбасу».

Очільник області спрогнозував, що за таких умов опалювальний сезон із настанням холодів в розбомбленому місті не почнеться.

- Ми ж розуміємо, якщо мінусова температура буде, бак (з водою  - ред.) замерзне. Цистерну, яку ми підженемо та залишимо на ніч, замерзне. Ви опалюватимете свою квартиру — це якщо буде електроенергія, але каналізація замерзне. Тут потрібно серйозно замислитись, як бути далі, як виживати. Саме виживати, тому що опалювального сезону фактично не буде, — наголосив Лях.

Він додав, що, незважаючи на близькість до лінії фронту, у місті продовжує працювати лікарня. При цьому людям важко отримати медичну допомогу — лікарі роз’їхалися.

- Проте допомагають добровольці з Києва. Хірургічні операції першої необхідності та допомога пораненим надається, - запевнив Лях.

Він наголосив, що мешканці Слов’янська повинні евакуюватися, адже російські війська напевно спробують захопити місто.

- Спроба атаки, масованого наступу все одно буде. Провісником цього будуть великі обстріли. Відповідно, більша кількість жертв у цей період, — пояснив голова військової адміністрації.

На даний момент, за словами Ляха, у Слов’янську залишається близько 22 тисяч осіб, з яких близько 3-4 тисяч діти. «Евакуація йде, але стимулом для збільшення кількості бажаючих виїхати є розриви снарядів, а не якісь доводи», — наголосив він.

Раніше про «холодну зиму» повідомив мер Краматорська Олександр Гончаренко. За його словами, регіону необхідно готуватися в умовах відсутності газу.  Адже Краматорськ та сусідні міста без газу вже 2 місяці.