19 серпня
Завантажити ще

#Історії із соцмереж. Зима у Краматорську: реальність, до якої потрібно готуватись

#Історії із соцмереж. Зима у Краматорську: реальність, до якої потрібно готуватись
Фото: facebook.com/alexander.vasilyevich.goncharenko

"Історії із соцмереж" - рубрика, що виникла після прочитання постів українців, які переживають війну. У ній ми збираємо історії, які схвилювали нас. Напевно, вони не залишать байдужими вас. Тексти публікуємо, як і раніше.

Міський голова Краматорської міської ради Олександр Гончаренко

Джерело

Зима у Краматорську

Не прогнози, а реальність, до якої ми повинні готуватися в умовах відсутності газу. 2 місяці без газопостачання Краматорськ та сусідні міста. Обстріли окупантами газопроводів та підстанцій, обстріл ремонтних бригад, окупація територій України та постійне знищення інфраструктури життєзабезпечення нашого регіону – багато вже це обговорювали. Тепер все залежить від роботи наших героїв – ЗСУ. Віримо!

Але готувати сани треба влітку, тож говорю про складну зиму зараз. Не просто складна – неймовірно складна зима!

Газ

Його нема. Чи з'явиться він до опалювального сезону?  Не знаю. Але якщо його немає, то немає опалення в місті. Навіть на вугіллі без газу – не вийде працювати. Не запустяться котельні, неможливо підсвітити смолоскип. Газу немає – немає опалення. Крапка.

Вода

Без опалення в багатоквартирних будинках взимку не буде води та не працюватиме каналізація. До настання холодів вода та каналізаційна система буде відключена на вході до будинку, інакше замерзне система та будуть тисячі поривів.

Електрика

Потужності на резервних каналах вже завантажено. Вже. Взимку навантаження завжди йде більше. Говорити про старі проводки у квартирах, під'їздах тощо – не бачу сенсу. Ми у мирний час знали, що таке аварійне відключення, у війну – шанси збільшено у сто разів. Навантаження від обігрівачів та електропечей дасть про себе знати. Електрики попереджають, що критичний максимум, при якому міські мережі витримають ~ 5 тис. заселених квартир та 10 тис. будинків у селищах.

Люди

в місті:

978 багатоквартирних будинків ~ 63 тис. квартир. Помноживши на середній коефіцієнт. 2,5 – це ~ 160 000 мешканців у багатоквартирних будинках до війни. За різними підрахунками сьогодні заселено ~ 20 тис. квартир, з меншим коефіцієнтом 1,7 ~ 34  тис. жителів.

у селищах:

30 тис. приватних будинків. На сьогодні приблизно 20 тис. їх заселені ~ 34 тыс. жителів.

Разом ~ 68 000 осіб зараз у Краматорську. Це дуже багато для таких умов, які будуть узимку.

Кажу як є. На мить забувши про ракетні удари по місту, про близькість боїв і наступ, хочу звернути увагу на побут. На побут краматорця, очікуваний цієї зими. Це буде однозначно найскладніша зима для нас. Літня романтика закінчиться із першими холодами.

Планувати, як пережити зиму, треба вже зараз.

Багатоповерхівки:

двох-трьох кімнатні - перетворюються на однокімнатну, живемо в одній і тримаємо тепло від обігрівача (ні про які буржуйки в квартирах не може бути мови). Кооперуємося з друзями, колегами чи сусідами. 1, 2, 3 особи та живемо в одній кімнаті. Води не буде в будинку, але ми вже зараз працюємо над встановленням гусаків у дворах (плануємо 200 шт). Думайте, у що набирати і хто вам допоможе принести – ліфти не працюватимуть. Каналізація? - ями для "танків" у дворах усі вже закопали? Повернемо. Або шукаємо вже зараз, хто готовий вас прийняти на зиму до приватного будинку на селищі.

Селища:

Утеплюємо труби водопостачання на вході до будинку. Робимо запаси дров. Твердопаливні котли, вугілля, пелети – запасаємось. Підготуйте каміни, згадуйте про печі та все, що безпечно гріє будинок. Говоріть із сусідами – діємо за принципом багатоповерхівок та заселяємося групами у будинки. Живемо у тій кімнаті, де є тепло та вода.

Якось так, друзі...

Вірю, що впораємось, але ця зима залишить свої шрами і забере багато сил.

Розповів про свої переживання. Думайте, готуйтеся, евакуюйтеся, групуйтеся.

Кожен вирішує сам – виїжджати до інших регіонів чи ні. Якщо залишаєтеся з різних причин у місті – тверезо усвідомлюйте, в яких умовах ми з вами знаходитимемося цієї зими.

Бережіть себе.