25 грудня
Завантажити ще

Про що розповіли Тихановська та Різатдінова, як контролюють зброю і чи варто міняти євро: топ-6 матеріалів тижня

Про що розповіли Тихановська та Різатдінова, як контролюють зброю і чи варто міняти євро: топ-6 матеріалів тижня
Фото: Особистий архів Світлани Тихановської

У вихідні читайте нашу постійну рубрику про дивні для нас звичаї у тій чи іншій країні – цього разу у Швеції. Інтерв'ю з Тонею Матвієнко (субота, 12-00) та розмова з топ-менеджером ICTV Анастасією Штейнгауз про нове документальне кіно України (неділя, 16-00). У 8-мі роковини загибелі «Боїнга» МН-17 згадуємо його історію (субота, 16-30). Історія українки, яка на власному досвіді переконалася, що народити у Польщі набагато простіше, ніж зареєструвати дитину (субота, 13-30)

Новий традиційний випуск військово-польового гумору у тому, що «деякі ще навіть не розпочинали війну» (субота, 11.00).

У рубриці «Політика»

Світлана Тихановська: Для повалення Лукашенка розроблено «План «Перамога»

Між бєларусами та українцями напруга стає дедалі сильнішою. Не можна скидати з рахунків, що фактично РФ вже втягнула Бєларусь у війну, а прості білоруси вважають за краще мовчати про це. Але з іншого боку Україну захищають сотні бєларуських добровольців, а в самій країні зростає опір. Про майбутнє наших двох країн «КП в Україні» поговорила з лідером демократичної Бєларусі Світланою Тихановською, чий офіс, до речі, нещодавно відкрився і у Києві.

Експерти про контроль західної зброї: Нелегальний продаж сьогодні неможливий

Виявляється, незважаючи на гучні заяви з-за океану про більш ретельний аудит щодо наданої Україні зброї, у нас із цим все гаразд. За словами експертів, західні партнери не просто постачають нам озброєння, але воно приходить і по налагодженим ними ж логістичним лініям, а логістичні центри в Європі відстежують, куди і скільки зброї йде.

Але як тоді пояснити, що у противника з'явилися американські Стінгери і Джавеліни? Розпитали військових експертів, наскільки реально продати на тіньовому ринку Хаймарс, М777 або дрібніші Стінгери.

Хаймерси так просто не продаси - вони дуже примітні і дуже нам потрібні. Фото: facebook.com/anatoliikurtiev

Хаймерси так просто не продаси - вони дуже примітні і дуже нам потрібні. Фото: facebook.com/anatoliikurtiev

Добровільна деолігархізація: Ахметов злякався попадання в реєстр або задумав щось новеньке

Одна з найгучніших тем тижня – відмова Ріната Ахметова від телеканалів та медіа, які перебувають у його власності. Таким чином найбагатша людина України офіційно виконує закон про олігархів, щоб не потрапити до чорного списку. Однак є підозри, що ця заява свідчить про інші мотиви. І, головне, немає відповіді на запитання, що буде з сотнями співробітників, які опинилися за бортом медіа?

У рубриці «Економіка»

Чи варто позбавлятися євро: 7 питань про паритет європейської та американської валют

Ми давно звикли, що євро дорожче за долар. І ось минулого тижня вони зрівнялися, а потім і взагалі американська валюта подорожчала. Розбираємось разом з економістами в причинах таких стрибків, як це вплине на економіку України та найголовніше – чи не час бігти здавати євро, доки не зрівнявся з гривнею?

З моменту, коли вийшов матеріал, євро впав нижче за долар. Фото: Архів

З моменту, коли вийшов матеріал, євро впав нижче за долар. Фото: Архів

У рубриці "Події"

Біженка із Сєвєродонецька: Вранці 24 лютого вийшла на роботу і більше не повернулася додому

Свою квартиру у Сєвєродонецьку Олександра Арутюнян-Манахова любовно облаштовували разом із чоловіком. Здавалося попереду світле майбутнє, але прийшла війна.

Історія Олександри та її сім'ї нам стала відома завдяки її коментарю в Інстаграмі «КП в Україні». Під постом про зруйноване від російської ракети будинком дівчина написала: «На першому фото те, що залишилося від мого будинку... повертатися нікуди – прийняли, змирилися, а в душі точно як наше місто: порожнеча, розруха та попіл».

Ми поговорили з Олександрою, як вони виживали під обстрілами, як їй вдалося врятуватись і де вона знайшла притулок.

На цьому фото – зруйнований будинок Олександри. Скріншот Інстаграм

На цьому фото – зруйнований будинок Олександри. Скріншот Інстаграм "КП в Україні"

У рубриках «Спорт» та «Шоу-біз»

Анна Різатдінова: Я знайшла кохання, про яке завжди мріяла

Війна застала бронзову призерку Олімпіади Анну Різатдінову в Угорщині. Спортсменка з жахом згадує, скільки зусиль довелося докласти, щоби вивезти з країни маленького синочка. Навіть загартованій спортом гімнастці довелося нелегко.

Тепер Анна і маленький Рома в Іспанії. Анна проводить онлайн-тренування з художньої гімнастики для дітей, тренувальні збори.

А з гарного – нарешті Анна зустріла кохану людину. У розмові з «КП в Україні» - про спорт, війну та кохання.