Завантажити ще

Микола Тищенко за 2 години заробив 5 мільйонів гривень для ЗСУ

Микола Тищенко за 2 години заробив 5 мільйонів гривень для ЗСУ

Заступник голови фракції «Слуга народу» Микола Тищенко провів благодійну вечерю в Парижі, на якій зібрав близько 5 мільйонів гривень. На прохання голови Миколаївської військової адміністрації Віталія Кіма гроші підуть на закупівлю автомобілів для захисників Миколаєва.

Благодійна вечеря в Парижі стала другим подібним заходом у рамках проекту Charity dinners, який організовує благодійний фонд «Дорога миру» Миколи Тищенка та його дружини Алли Барановської. Перша вечеря пройшла у Празі і на ній зібрали понад 2 мільйони гривень. Усі заходи реалізуються за підтримки Міністерства закордонних справ України.

Тищенко провів благодійну вечерю у Парижі.

Тищенко провів благодійну вечерю у Парижі.

«Це другий захід такого формату, який наш фонд реалізовує разом із Міністерством закордонних справ. Але це лише частина більшого проекту – кулінарної дипломатії, яку ми розпочали. Через кулінарію, через просування української кухні у світі ми ще більше звертаємо увагу на нас. Ми говоримо – дивіться ми самобутня велика нація зі своїми унікальними характеристиками. Чи не щось пострадянське, а саме українське. Зверніть увагу, скільки тут зіркових гостей та всі вони за Україну. Усі вони у захваті від нас. Від наших діл. Приємний бонус таких вечерь – аукціон, завдяки якому ми збираємо кошти на збройні сили. У Парижі ми зібрали п'ять мільйонів на автомобілі для Миколаєва. Далі буде», – зазначив ініціатор проекту заступник голови фракції «Слуга народу» Микола Тищенко.

Справді, крім дипломатичного корпусу та представників великого бізнесу Франції, захід відвідали знаменитості світового рівня. Зокрема автор бестселера «99 франків» Фредерік Бегбедер.

Тищенко провів благодійну вечерю в Парижі

Тищенко провів благодійну вечерю в Парижі

«Я тут, щоби продемонструвати свою солідарність з українським народом. У Франції я виступаю і часто говорю про те, щоб Україна стала частиною Євросоюзу. Хочу додати, що те, що відбувається в Україні, – це трагедія. Ми вражені тією завзятістю, з якою українці борються за свою незалежність, за нашу незалежність також. Я з радістю підтримав фонд Миколи Тищенка та проект Charity dinners. Я скромно погодився допомогти підписати кілька своїх книг, які організатори зможуть продати на користь українського народу», – сказав Бегбедер.

Під час вечері провели благодійний аукціон, на якому зібрали 4,8 мільйона гривень. Розігрувалися речі з українським характером, який Тищенко збирав у всій Україні.

Так, найдорожчим лотом стала гітара із зображеннями захисників Азовсталі у Маріуполі. Її продали більш як за мільйон гривень.

Тищенко провів благодійну вечерю в Парижі

Тищенко провів благодійну вечерю в Парижі

Лімітовані марки серії Zaтонув чи Vтопився особисто від Миколи Тищенка пішли з молотка за 722 000 грн. До речі, дизайн марки розробила студентка третього курсу Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури Олександра Кузьменка. Її тираж лише 1000 примірників.

Найбільш ексклюзивним лотом стала марка з «російським військовим кораблем», зроблена зі знищеного бронетранспортера росіян.

Залізну пластину з фірмовим гравіюванням через Миколу Тищенка передав голова миколаївської ОВ Віталій Кім. "Залізну марку" продали 541 500 грн.

Тищенко провів благодійну вечерю в Парижі

Тищенко провів благодійну вечерю в Парижі