Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Верещук про переселенців: Неприпустимо виставляти людей на вулицю

Верещук про переселенців: Неприпустимо виставляти людей на вулицю
Фото: facebook.com/vereschuk.iryna

Міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук зазначила, що з початку повномасштабного вторгнення мільйони українців вимушено залишили свої будинки. Таким людям дали притулок у багатьох регіонах у держустановах і в будинках, а також на території інших країн. Але останнім часом переселенці все частіше скаржаться на те, що їх виселяють із їхнього тимчасового житла. Про це міністр написала на своїй сторінці у соцмережі.

Верещук зазначила, що 7 липня провели спеціальну нараду, яка стосувалася вимушено переміщених осіб. Під час неї порушувалося питання не лише тимчасового житла, а й притулку, яке українці можуть втратити.

Міністр заявила, що зараз багато переселенців все ще живуть у школах, лікарнях, санаторіях чи інших місцях компактного проживання. Всі ці установи дали притулок українцям у перші дні чи тижні війни, яку розв'язала Росія. Але від переселенців починають надходити скарги. Вони стосуються того, що з деяких установ їх просто виселяють.

- Розумію, що можуть бути різні обставини та причини. Але це неприпустимо, щоб людей виставляли просто надвір. Хочу, щоб мене зараз добре почули власники та керівники таких установ, – наголосила Верещук.

Вона зазначила, що зараз можна порушувати лише питання переселення. Але це має відбуватися без погіршення умов тих, кому довелося залишити свої будинки з початку війни. Щодо виселення, то про це взагалі не може бути й мови.

Міністр нагадала, що це є неприпустимим. Ще й напередодні початку осінньо-зимового періоду. Ірина Верещук додала, що слід розуміти, що на місці переселенців, що втратили житло, міг бути кожен з нас.

Вона звернулася до самих переселенців та закликала повідомляти про виселення з місць компактного проживання. Для цього слід дзвонити на гарячу лінію Міністерства реінтеграції 1548 або залишати коментарі під цією публікацією.