Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

На честь залізничника і розвідника Антона Аленічева назвуть локомотив

На честь залізничника і розвідника Антона Аленічева назвуть локомотив
Фото: Архів Антона Аленічева

Профспілка залізничників і транспортних будівельників пропонує ввести в «Укрзалізниці» іменні локомотиви, названі на честь загиблих залізничників, що боронили Україну від окупантів. Зараз мова йде про 35-річного розвідника Антона Аленічева. Більше підтверджених жертв, на щастя, немає.

Але є ще два залізничника, чия доля висить на волосині. Один юнак у полоні в Маріуполі, але росіяни не визнають його полоненим. Другий - зник безвісти. Останнього разу він виходив на зв’язок 25 березня. Інформації, де він зараз, на сьогодні немає.

Взагалі ж на захисті нашої країни зараз стоять сотні працівників залізниці.

Пройшов Іловайськ та Донецький аеропорт

У Антона Аленічева залишилось троє дітей. Фото: Архів Антона Аленічева.

У Антона Аленічева залишилось троє дітей. Фото: Архів Антона Аленічева.

Антон Аленічев із Кривого Рогу. Свій трудовий шлях залізничника він почав ще у 2008 році. Працював тоді слюсарем у ремонтному цеху. У 2014-2015 роках брав участь в обороні нашої держави від окупантів в зоні АТО.

- Він пройшов Іловайський котел, Донецький аеропорт. Повернувся звідти живим і має відзнаку від президента. Ще 2015 року нагороджений. Після тієї війни був помічником машиніста електровозу, далі машиністом, навчався і самовдосконалювався,- розповідає «КП в Україні» голова первинної профорганізації Криворізького локомотивного депо Анатолій Кулешов. - Чим він запам’ятався? Тим, що взагалі ніколи не сварився. Це сьогодні доволі дивовижний факт. Світла була людина, спокійна. Ніколи не вихвалявся тим, що має певні заслуги, привілеї як учасник АТО.

Коли 24 лютого рашисти розпочали свій повномасштабний напад на Україну, Антон один із перших знов повернувся на війну. Протягом трьох місяців захищав Україну в запеклих боях з ворогом. 12 червня Антон Аленічев загинув від ворожого пострілу з танку.

- Про Антона багато можна розповідати. Добра людина. Наразі ми чекаємо, коли буде готова меморіальна дошка для дому, де він мешкав. Щоб люди знали, що в їхньому домі жив такий герой, «залізний» хлопець, - каже Анатолій Кулешов. - Дуже добрий спеціаліст, як машиніст вигравав неодноразово професійні змагання. Був обізнаною людиною в тих питаннях, що стосуються устаткування електровозів та ремонтної бази. Свої навички він завжди удосконалював. Ми відмічали його нагородами від профспілки.

Увіковічити імена загиблих

Голова «Укрзалізниці» Олександр Камишін вже отримав звернення, щоб одному з електровозів надати ім’я загиблого в боях на Харківщині машиніста Антона Аленічева. Залізничники хочуть таким чином зберегти пам’ять своїх колег, що загинули, обороняючи нашу державу.

- Хочеться якось увіковічити їхні імена. Я розумію, що колись локомотиви поріжуть на металобрухт. Але, вважаю, треба, щоб люди бачили, що за них гинуть інші, які боронять свободу і волю. Щоб і залізничники бачили, що й серед нас є герої, - продовжує наш співрозмовник. - Це новітня історія не тільки для нашої держави, але й для нашого депо. Люди гинуть на війні, і останнього разу таке у нас було в 1941-45-ті роки. Є меморіал, присвячений тим працівникам. А це, на жаль, новий виток.

Ворожий постріл лишив без батька трьох дітей, зробив дружину вдовою. Старенька мама не дочекалась повернення з фронту сина. Старші брати та сестра втратили свого молодшого брата. А колектив локомотивного депо – майстра і професіонала своєї справи.