Завантажити ще

До журналістів попав щоденник окупанта: росіянин записував всі свої звірства

До журналістів попав щоденник окупанта: росіянин записував всі свої звірства
Фото: кадр з youtube.com/watch?v=En4xxKe9XTw&t=3s

Один з окупантів, що орудував на землях Харківщини, вів свій рукописний щоденник. Після відходу росіян зошит знайшли українські воєнні. Вони передали щоденник до редакції ТСН

На сторінках зошиту, знайденого серед купи мотлоху в одному із приватних будинків, російський солдат записав всю свою криваву подорож до України.  У першому записі йде мова про події у Північній Салтівці Харкова. Загарбник смакує кожен постріл артилерії.

- Це була страшна, але гарна ніч. У передмісті Харкова із приватними будинками. У приціл я бачив величезну смугу будинків, до самих багатоповерхівок Харків. Цієї ночі все поливалося вогнем «Градів». У приціл я бачив, як горіло все. Це біла просто величезна смуга сіл, охоплених полум'ям. Небо було криваво-червоного кольору всю ніч. І над нашими «Градами» та над селами. Це було жахливо, але як же гарно. Я запам'ятав це на все життя. У пам'яті своїй я відзначив це, як криваву ніч, - пише загарбник.

Як стало відомо після, стріляла по Салтівці 25-та артилерійська бригада Росії. За словами одного із полонених російських солдатів, робили це навмисно.

За словами українського армійця на псевдо «Муфаса» - одного з тих, хто знайшов щоденник і читав його – зошит вів російський солдат з-під Пскова, який підписав контракт і в свої 20 став розвідником 25-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади із міста Луга. Його псевдо - "Пес".

- Це не був офіцер. Це не був якийсь командир, але це був військовослужбовець контрактної служби. Тобто він вже проходив службу не перший рік, - розповів командир спецпідрозділу ЗСУ «Ментол».

Судячи з щоденника, в бік українського кордону з околиць російського Бєлгорода "Пес" на своїй бойовій машині висунувся в ніч на 24 лютого у складі розвідувального батальйону. Його підрозділ намагався закріпитися на підступах до Харкова.

У зошиті також було записано багато моментів мародерства.

- Ми стали в якомусь селищі, досить багатому. У цьому будинку стояла ще «БМВ», заводиться з кнопки «Старт». Дах відкидається. У якомусь другому домі хлопці знайшли «Додж». Ще «Мустанг» десь білий. Їб**и укропська Рубльовка, - описує «Пес».

 На іншій сторінці він описує будинок із чималим запасом алкоголя, "який я не пив ніколи в житті". А на обкладинці зошита - слоган італійської компанії, яка продає алкогольні напої, відомі у всьому світі, і в Україні зокрема.  

- Хлопці знайшли кинджал. Господи, який він гарний. Очі горять на нього. Попрошу Джамала продати мені його в Росії. Ось, хтось інструмент шукає, хтось ювелірку, хтось ноути та іншу електроніку. А мене цікавить лише зброя, - пише загарбник.

Ще на одній сторінці «Пес» пише, що разом з іншими найманцями в Україні вперше побачили «представників ПВК, хлопців у "нохе", (камуфляж такий), кросівках, а не берцях»

- Ці хлопці - ПВК (найманці), приватна військова компанія, офіційно їх на території РФ немає, але це тільки офіційно... Ходять чутки, що вони довго не живуть - рік, два - не більше», - пише окупант.

Під час відступу російських військ «Пес» був вбитий українськими воїнами. Все, що від нього залишилось – щоденник з записами про війну, мародерство, пиятику та вбивства. 

Тепер щоденник окупанта стане одним із ключових експонатів Національного музею історії України у Другій світовій війні. І доповнить експозицію "Україна -розп'яття". А свого часу цей рукопис долучать і до судових справ проти Росії, адже на кожній його сторінці описані злочини армії Кремля.