Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Одеські вчені повідомили про загибель ще чотирьох дельфінів у Чорному морі через війну

Одеські вчені повідомили про загибель ще чотирьох дельфінів у Чорному морі через війну
Фото: facebook.com/Національний природний парк "Тузлівські лимани"

Національний природний парк "Тузлівські лимани" Одеської області повідомив про загибель ще чотирьох дельфінів у Чорному морі.

- Від ворога гинуть не тільки люди, продовжують гинути найрозумніші істоти Чорного моря – дельфіни. У національному природному парку "Тузлівські лимани" знову виявлено трьох загиблих дельфінів-азовок, а неподалік від нацпарку знайдено дельфіна-білобочку, - йдеться у повідомленні.

Автор публікації, доктор біологічних наук і співробітник природного парку Іван Русєв, назвав причиною масової загибелі дельфінів у Чорному морі бойові дії. За його словами, гідролокатори російських надводних та підводних човнів, а також вибухи виводять з ладу органи навігації й ехолокації дельфінів. Через це вони потрапляють на міни, розбиваються об скелі, не можуть полювати на рибу, втрачають імунітет.

Русєв спростував версії російських учених про те, що причиною загибелі дельфінів є інфекційні хвороби та потрапляння до сіток.

На його думку, для відновлення популяцій дельфінів після перемоги необхідно створити у північно-західній акваторії Чорного моря заповідник чи національний природний парк або збільшити акваторії природного парку "Тузлівські лимани".

Доктор біологічних наук зробив публікацію у Міжнародний день дельфінів-бранців. Національна екологічна рада України, Всеукраїнська екологічна ліга, Асоціація рибалок України виступають проти дельфінаріїв.

Дельфіни - найрозумніші морські створіння - занесені до Червоної книги України, охороняються Міжнародною Червоною книгою, Червоною книгою Чорного моря та Конвенцією з охорони китоподібних. На початку літа у соцмережах та ЗМІ почастішали публікації, пов'язані з масовою загибеллю дельфінів у Чорному морі. Їх знаходять на узбережжі України, Росії, Румунії, Болгарії та Туреччини. Іван Русєв наприкінці червня розповів "Настоящему Времени", що з початку війни у Чорному морі загинуло 2-2,5 тисячі дельфінів. Загалом у Чорному морі приблизно 250 тисяч дельфінів. Розмножуються вони раз на два-три роки.