22 червня
Завантажити ще

Український борщ внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Український борщ внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО
Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua

ЮНЕСКО внесло український борщ у Список нематеріальної культурної спадщини, яка потребує негайної охорони. Про це в Telegram повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

- Битву за борщ було розпочато ще до війни. І скільки б Маша Захарова (глава російського МЗС) не розповідала, що "книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці і забороняли готувати" і взагалі наш борщ - це "прояв екстремізму та нацизму", цей "прояв екстремізму" тепер офіційно український та офіційно під охороною ЮНЕСКО, - додав Ткаченко.

Суперечки про те, "чий борщ", тривали між РФ та Україною вже кілька років. У березні 2021 року Міністерство закордонних справ України внесло на розгляд ЮНЕСКО підготовлене експертами номінаційне досьє щодо українського елементу "Культура приготування Українського Борщу". Номінацію було включено в чергу на розгляд у 2023 році, але розпочата Росією війна проти України за оцінками Організації створила загрозу цьому об'єкту культурної спадщини. Тому було ухвалено рішення розглянути українську номінацію на включення до іншого переліку – Список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, який потребує термінової охорони.

Раніше відомий український кухар Євген Клопотенко провів онлайн-фестиваль борщу. Його транслювали у Фейсбуці Міністерства культури та інформаційної політики. Представники всіх 25 регіонів України приготували борщі за рецептами сім'ї. Цей фестиваль внесли до Національного реєстру рекордів, бо в Україні ще не проводили подібних борщ-флешмобів. Євген Клопотенко вивчив усі 25 рецептів та вивів базову формулу борщу.