28 травня
Завантажити ще

Армія США надасть Україні собаку-робота: буде розміновувати територію

Армія США надасть Україні собаку-робота: буде розміновувати територію
Фото: TRAVIS TEO/REUTERS

Армія США надасть одну із двох своїх собак-роботів для допомоги американській некомерційній організації, що приймає участь  в очищенні України від мін та інших боєприпасів. Як повідомляє Foreign Policy Magazine із посиланням на свої джерела, дане рішення уже ухвалене.

В Україну направлять робота-собаку Spot виробництва компанії Boston Dynamics, призначеного зокрема для знешкодження мінометних снарядів та касетних боєприпасів.

Сучасне обладнання спільно з українськими саперами використовуватимуть представники організації HALO Trust, яка має контракти з урядом Сполучених Штатів щодо роботи на деокупованих територіях України.

- Під час випробувань Spot чудово впорався з невеликими летючими снарядами, подібними до тих, які були помічені на території України, - пише видання.

 Spot також може допомогти перетягнути боєприпаси, які не розірвалися, такі як касетні бомби, в ями з іншими боєприпасами, що "дозволить безпечно підривати їх далеко від цивільного населення партіями до 50-100 снарядів, не наражаючи на небезпеку людей".

Сапери вже тривалий час розмінувують Київщину. Всі знайдені снаряди звозять в одне місце, акуратно укладають, а потім підривають.