В Маріуполі умови життя залишаються «середньовічними». Люди живуть в напіврозтрощений будівлях без газу, води и майже завжди – без світла. Щоб випрати речі, жінки вимушені шукати калюжі, повідомив радник мера міста Петро Андрющенко.
- Маріуполь. Поки окупанти відкривають показові «Помьівочньіе», мешканці відкривають пральні в калюжі. Вода в місті дійсно є, але геть не там і не та, про яку варто казати. 21 сторіччя. Центр Европи. Середньовіччі, яке подарувала Росія, - наголосив Андрющенко.
Він також розповів, що окупанти анонсували «велике будівництво» п’ятиповерхівки в Маріуполі. Будівництво вже ведеться Міноборони в районі виїзду на Мангуш. Потужність анонсованого житла - 1015 квартир. Це потреба 2 відсотків від всіх, хто перебуває в місті на зараз.
Для інших готують тимчасові бетонні одноповерхові споруди типу хостелу з кімнатами на 8 людей і палатки.
- Одночасно Міноборони будує поруч фортифікаційні лінії оборони. На місці будівельники не приховують, що будують житло для військових і тих, хто буде обслуговувати військову базу росіян. Тобто з умовних 3 відсотків з урахуванням корупції житло отримують преш за все колаборанти. В підсумку - це будівництво не має нічого спільного з турботою про людей. Очікувано. Але хоча б так можна було радіти про частину маріупольців, якщо б їх не використовували як живий щит, - підсумував Андрющенко.
Маріуполь знаходиться під тимчасовим контролем РФ. В місті залишаються десятки тисяч жителів. Виїхати з міста дозволяється тільки після проходження фільтрації, де людей катують та випитують на наявність проукраїнських поглядів.