5 жовтня
Завантажити ще

Буй, піднятий із затонулого крейсера "Москва", виявився простроченим на 38 років

Буй, піднятий із затонулого крейсера
Фото: скриншот tsn.ua

Перші експонати із затонулого російського корабля урочисто передали до центрального військово-морського музею. Вчені вже почали їх вивчати. Про це повідомляє ТСН.

Першими експонатами стали рятувальне коло та сигнальний буй – Чорне море викинуло їх на берег.

– Ці предмети поставлені на облік до основного фонду Національного військово-історичного музею та будуть перебувати в експозиції центрального військово-морського музею України, – зазначає директор музею Сергій Воронов.

Під час вивчення експонатів з'ясувався цікавий факт про сигнальний буй. Виявляється, його мали списати і замінити новим ще 1984 року.

- Він дійсно 1981 року випуску і дійсно на ньому написаний термін придатності 3 роки. Це яскраве підтвердження наскільки у «Другій армії світу» величезне безладдя, — кажуть працівники музею.

Нарешті вчені отримали точні координати затонулого крейсера. Кажуть, глибина там приблизно 56 метрів, отже, із "Москви" точно вдасться підняти багато цікавих предметів. Враховуючи, що сам флагман великий, до нього зможуть спуститися і побачити навіть водолази-початківці. До того ж "Москва" дуже вдало затонула поблизу з іншим російським кораблем.

- У нього по сусідству лежить "Імператриця Катерина-2", що затонув у 1908 році, так що російські кораблі стануть нашими підводними пам'ятками, - кажуть музейники.

Сергій Воронов каже, що йому пишуть та дзвонять провідні вчені з усього світу. Всіх цікавить ця унікальна операція, коли країна фактично без власного флоту змогла потопити флагманський корабель супротивника. Такого всесвітня історія ще не знала. Тому цю операцію ще вивчатимуть у військово-морських академіях, звісно, коли Україна розкриє архіви.

У середині квітня крейсер "Москва" пішов на дно, а разом з ним чимало росіян та ворожого озброєння. Незабаром військові та прикордонники знайшли деякі предмети із затонулого судна.