Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Мерія розповіла, хто винен та що робити, якщо закрили укриття

Мерія розповіла, хто винен та що робити, якщо закрили укриття
Фото: Архів «КП»

Розслідування журналістів «КП в Україні» підтвердило, що, незважаючи на недавні ракетні удари по Києву, більшість столичних укриттів перебувають на замку. Хочеш сховатися – бігай серед ночі та шукай ключі від входу.

Що у такій ситуації робити і куди скаржитися, розповів директор департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.

Телефонуйте на 15-51

- Ми постійно змушуємо балансоутримувачів наводити лад в укриттях. Відповідальність за об'єкти подвійного використання, а саме укриття, повністю покладена, згідно з чинним законодавством, на балансоутримувачів, – пояснює Роман Ткачук. - Вони несуть відповідальність за наведення порядку, утримання у робочому стані приміщень, за те, щоб укриття було промарковано та відкрито. Це все завдання балансоутримувачів.

Повідомлення про те, що деякі укриття закриті, надходять до Департаменту муніципальної безпеки часто - по 5-6 скарг на місяць, іноді доходить і до 10-ти. У таких ситуаціях рятувальники разом із поліцією приїжджають та відкривають укриття, забезпечують доступ до приміщення.

Якщо хтось стикається з ситуацією, що укриття закрито, потрібно дзвонити на 102. Або до столичного кол-центру 15-51.

- Повітряну тривогу ніхто не скасовував. І коли вона звучить, жителі нашого міста не просто можуть, а повинні використати ці укриття. Тому якщо хтось стикається з ситуацією, що укпиття закрите, треба дзвонити на 102. Або, щоб не перевантажувати поліцію, до столичного кол-центру 15-51. Подаєте інформацію, і ми миттєво відреагуємо. І одразу знайдемо важелі тиску, щоб укриття відкрили, – продовжує Роман Ткачук.

Різні форми власності

Кажучи про "важелі тиску", наш співрозмовник використав цю фразу не для червоного слівця.

- Якщо на комунальну та державну форму власності ми маємо важелі тиску, то із приватною є деякі проблеми. Законодавство не дає нам права втручатися. Максимум – ми можемо звернутися до прокуратури, – пояснює Роман. - Але завдяки допомозі районних адміністрацій ми таки знаходимо вплив на таких безвідповідальних балансоутримувачів.

Війна не закінчилась. І укриття повинні бути у постійній готовності. Інша річ, що власник приміщення думає інакше.

Міська влада на сайті міськадміністрації розмістила офіційну карту укриттів. На неї сміливо можна орієнтуватися.

– Але все не так. Це ілюзія, помилка. Ми щодня кілька разів чуємо повітряну тривогу. Тому всі укриття мають працювати у штатному режимі, як це відбувалося на початку війни, – каже чиновник.

І ще раз наголошує: міська влада на сайті міськадміністрації розмістила офіційну карту укриттів. На неї можна сміливо орієнтуватися.

- Якщо у районі хтось знаходить укриття або об'єкт подвійного використання, який позначений на карті, але не працює – одразу звертайтесь до нас. На такі повідомлення ми реагуватимемо, - каже Роман Ткачук. – У нас є можливість в онлайн-режимі вносити зміни до цієї карти, якщо є якісь неточності. Таку роботу проводили до початку війни і продовжимо її робити й надалі.

Крім того, було створено громадське формування «Швидка дія», яке включає волонтерів цивільного захисту, воно вже зарекомендувало себе і в Києві, і в Ірпені з Гостомелем при ліквідації наслідків. Цих волонтерів активно залучають, щоб вони у своїх районах проживання контролювали укриття, робили зауваження та передавали інформацію до КМДА.