Завантажити ще

Українців влітку чекає температурна аномалія

Українців влітку чекає температурна аномалія
Фото: pixabay.com

Цього літа в Україні очікуються аномально високі температури, особливо в західних областях. Про це розповіла завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології УкрДМІ ДСНС України та НАН України Віра Балабух.

За її словами, протягом останніх десятиліть в Україні відзначається тенденція до суттєвого підвищення температури повітря влітку, зростання дефіциту опадів, збільшення тривалості бездощового періоду та зростання інтенсивності конвективних явищ погоди – гроз, злив, граду, шквалів. Зростає і кількість спекотних днів, тропічних ночей, збільшується тривалість спекотного періоду.

– Очевидно, що літо 2022 року не стане винятком, – каже фахівець.

За її словами, на погоду влітку у Північній півкулі, Європі та Україні суттєво впливатимуть процеси, що відбуватимуться в екваторіальних широтах Тихого океану, зокрема Ла-Ніньо. Його вплив сприятиме спекотній і сухій погоді в Україні, ніж зазвичай.

- За даними NOAA (Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США), очікується, що найбільш аномальна температура може бути у західних областях України. У цьому ж регіоні можливий і дефіцит опадів, який посилить посуху, що помітно вже зараз, і сприятиме зростанню пожежної небезпеки, - наголосила фахівець.

Балабух додала, що червень може бути на 1-2 градуси тепліше, порівняно із середніми багаторічними даними за останні 30 років, а температура повітря, яка відзначатиметься протягом місяця, ймовірно, буде відповідати типовому липню.

– Слід зазначити, що саме у липні в Україні спостерігається найвища температура повітря. Проте, цього року такі ж температури, ймовірно, будуть характерними і для червня, - вважає вона.

За словами спеціаліста, у червні також можливий і найбільший дефіцит опадів, особливо у західних та східних областях країни.

Раніше стало відомо, що погода в Україні в червні 2022 року очікується теплішою, ніж прийнято для цього місяця за даними багаторічних спостережень.