Завантажити ще

На Буковині волонтери власноруч відновили сторічний будинок, щоб заселити переселенців

На Буковині волонтери власноруч відновили сторічний будинок, щоб заселити переселенців
Фото: tsn.ua

У Чернівцях переселенці взялися ремонтувати старовинний будинок, щоб поселити там людей, які тікають від війни. Житло людям надали безкоштовно, а будматеріали жертвують благодійники, йдеться у ТСН.

Над відновленням будинку працюють люди різних професій. Наприклад, Віталій клеїть шпалери в спальні і, хоча він працює у сфері ІТ, але тепер опановує нові інструменти.

– Був невеликий досвід, коли ми робили це у себе вдома, коли зводили свій будинок, – розповідає волонтер.

Свою квартиру у Харкові Віталій покинув, коли розпочалася війна. З власного досвіду знає, як важко зараз знайти житло, тож одразу погодився на цей проект — створити новий будинок для тих, хто біжить з-під обстрілу. А разом із ним за ремонт 100-річного будинку взялися ще десяток переселенців та місцевих активістів.

- Нас тут працює багато людей, хтось був лікарем, хтось був журналістом, я навчаюсь на архітектора. Ми кілька разів переклеювали шпалери, але їх поклеїли. Головне – бажання, – каже координатор громадської організації Let's do it Ukraine Іларіон Габор.

Зараз у кожному куточку будинку кипить робота.

- Найважча робота тут вже була зроблена, вона була важка фізично – це заливати бетон. Тут не було підлоги, – кажуть волонтери.

Будинок ще австрійський, пустував два десятки років, щоб привести його у відповідний для життя стан, потрібно чимало зусиль.

- Стіни у жахливому стані. Ми багато стін оббили від старої штукатурки. Аутентичні меблі, ще австрійські, ми можемо просто відреставрувати та залишити як є. Вони створюють певний дух у цьому будинку, – кажуть волонтери.

Ремонт розпочинали з нульовим бюджетом, а потім із матеріалами почали активно допомагати благодійники. Та й саме приміщення надав небайдужий чоловік, який нині перебуває за кордоном. Незабаром у цьому будинку переселенці можуть не лише жити, а й працювати. Тут буде місце для проведення лекцій та для роботи за комп'ютером, а ще – місця для відпочинку та спілкування.