Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Верещук закликала не вести дітей до шкіл на окупованих територіях

Верещук закликала не вести дітей до шкіл на окупованих територіях
Фото: facebook.com/vereschuk.iryna

Віце-прем'єр Ірина Верещук звернулася до педагогів та батьків школярів на захоплених росіянами територіях. Вона просить їх переїжджати на підконтрольну Україні територію та не співпрацювати із загарбниками. Про це Верещук написала у Телеграм.

- Менш ніж за три місяці розпочнеться новий навчальний рік. Для багатьох батьків і педагогів це час приймати рішення. Давайте чесно: на тимчасово окупованих територіях, до їхнього возз'єднання з Україною, нормального життя не буде. Окрім безлічі юридичних проблем є ще одна – Україна воюватиме за свої землі: тому тимчасово окуповані території можуть бути зоною бойових дій. Тут ми маємо бути чесними один з одним, - наголосила вона.

За словами Верещук, зараз опускається залізна завіса між цивілізацією та дикістю.

- Багато жителів на тимчасово окупованих територіях зараз вирішують для себе: з якого боку паркану вони хочуть виявитися: з цього чи з того. Те, куди у вересні підуть навчатись діти, може буквально визначити долю: і дітей, і батьків.... Не ведіть дітей навчатися до окупантських навчальних закладів. Переїжджайте на підконтрольну територію. Знаю, що важко. Розумію, без свого житла, без роботи, без друзів дуже тяжко. Але майбутнє тут – з нами, а не там – з ними. Трохи терпіння і все налагодиться. Переживемо і це. Діти потім будуть вдячні, – наголосила віце-прем'єр.

Також Верещук звернулася до освітян із закликом не працювати на російських окупантів.

– Просто переїжджайте на підконтрольну Уряду України територію. Робота тут вам знайдеться. Якщо працюватимете на окупантів, юридичної відповідальності, можливо, ви уникнете. Але вашу кар'єру педагога на цьому буде завершено, - запевнила вона.

Раніше екс-омбудсмен Людмила Денісова розповіла, що окупаційна влада примусово насаджує в українських навчальних закладах російські "стандарти освіти". Близько 3,5 тисяч викладачів зараз проходять перепідготовку.