Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
4 березня
Завантажити ще

Хірурги повернули дівчинці з Чугуєва, яку поранило уламками скла, гарне обличчя

Хірурги повернули дівчинці з Чугуєва, яку поранило уламками скла, гарне обличчя
Фото: tsn.ua

Марина Колій із Харківської області зазнала поранень під час обстрілів російськими окупантами житлових кварталів Чугуєва. Поруч із її домом упав снаряд, ударною хвилею у будинку вибило всі вікна, уламки яких сильно посікли дитині обличчя. Допомогти дівчинці зголосилися київські пластичні хірурги. Про це пише ТСН.

Перша пластична операція пройшла успішно - обличчю повернули симетрію, і це покращило психологічний стан Марини. Раніше вона місяцями боялася вийти з підвалу і не могла дивитись у дзеркало, а наразі будує плани на майбутнє.

Пластичний хірург Анастасія Ігнатьєва каже, що вже після першої реконструкції обличчя вже видно результат – брова повернулася на місце, з обличчя зникло кілька глибоких рубців.

Через 10 днів після операції у Марини не лише обличчя змінилося - кардинально помінявся і настрій: Марина малює ескізи одягу.

- Мені дуже подобається шити, я завжди мріяла шити, стати швачкою-дизайнером, - розповіла дівчинка.

Фото: ТСН

Фото: ТСН

До війни вона перешивала мамині сукні для себе, тож Марина мріє створювати одяг для інших. З чого почати і як зробити хоча б перший крок до своєї мрії - Марина не знає. Допомогти дівчинці у цьому зголосилася відома дизайнерка Катерина Сільченко, яка запросила Марину до свого цеху. Катерина теж харків'янка, і вона дуже хотіла підтримати свою землячку. Каже, коли їй було 14, як Марині зараз, вона теж переробляла одяг, який купувала на місцевому ринку. То були її перші кроки до справи її життя.

Катерина дала дівчинці настанови, що треба увесь час вчитися, і навіть зараз - у розпал війни.

До речі, це вже друга людина на шляху Марини, яка каже їй про важливість навчання. Пластичний хірург взяла обіцянку з Марини, що дівчинка вчитиметься, як ніколи, старанно. Кожного разу, коли вона прибиратиме наступні рубці з її обличчя, Марина повинна звітувати про свої успіхи. Після операції дівчинка повернулася до вивчення англійської та щодня займається малюванням.