Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Олена Зеленська оприлюднила поради, як настроїти людину старшого віку на евакуацію

Олена Зеленська оприлюднила поради, як настроїти людину старшого віку на евакуацію
Фото: t.me/FirstLadyOfUkraine

Дружина президента Олена Зеленська дала українцям поради, як настроїти людину старшого віку на переїзд у безпечне місце. Про це вона написала Телеграмі.

Перша леді зазначила, що місцева влада щодня просить українців евакуюватися зі сходу.

- Залишити рідний будинок особливо тяжко людям старшого віку. Тому що тут пройшло життя, все знайоме та облаштоване. Тому що дуже страшно їхати у невідомість, бути "обузою" для дітей чи онуків. Проте зберегти життя – найважливіше. Тому у довіднику "Безбар'єрності" ми підготували матеріал "Як налаштувати людину старшого віку на переїзд у безпечне місце", – зазначила дружина Президента.

Для того, щоб налаштувати людину старшого віку на переїзд у безпечне місце:

  • Насамперед, потрібно визначити його головний "стопер" та показати раціональну альтернативу. Якщо "стопер" - це будинок, то треба розповісти, хто за ним наглядить, пояснити, скільки коштуватиме ремонт, якщо будуть руйнування. Також варто розповісти, яку соцпідтримку можна отримати у регіоні, куди їдете. Близькі мають бачити, що враховано те, що їх лякає.
  • Слід знайти "головний мотиватор". Зазвичай людина сама говорить про те, що для неї цінне. Якщо це діти та онуки – розкажіть, як багато часу ви проведете разом. Який потрібен він буде вам.
  • Важливо мати готовий план. Тобто, заздалегідь знайдіть ті справи, якими людина буде зайнята, покажіть, що вона зможе робити те, що вдома – тільки в іншому місці. Наприклад, доглядати будинок, дітей. Людина має відчувати безпеку. Розуміти, чим буде корисним.
  • Вирішіть організаційні моменти. Заздалегідь перевірте наявність потрібних ліків, одягу, інших важливих речей. Слід взяти ті речі, які важливі для людини – навіть якщо вони здаються не на часі. Також у речах людини старшого віку слід залишити листок з контактами та (якщо є) хворобами – на випадок, якщо раптом він злякається та загубиться.

- І пам'ятаємо: удома ми відбудуємо, речі – купимо. А ось життя рідних людей найдорожче, що у нас є, – наголосила Зеленська.