Завантажити ще

Скільки відпочиватимуть українці на Трійцю 2022 та День Конституції під час війни

Скільки відпочиватимуть українці на Трійцю 2022 та День Конституції під час війни
Фото: commons.wikimedia.org

Слідом за травневими святами від війни в Україні "постраждали" і довгі червневі вихідні. Додаткових канікул на державні свята в перший місяць літа В українців буде менше вихідних днів у червні цього року. Причина цього - продовження воєнного стану.

Цього року на червень припадає два свята: Трійця та День конституції України – це 12 та 28 червня відповідно. Проте вихідними, як завжди, ці дні не будуть. Введений після повномасштабного вторгнення Росії в Україну військовий стан передбачає припинення дії низки норм Кодексу законів про працю.

Так, статтею 6 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах військового стану" встановлено інші правила на період військового стану, а саме призупинено дію статті 73 КЗпП щодо визначення святкових та неробочих днів.

Тому вихідними залишаються лише суботи та неділі: 4, 5, 11, 12, 18, 19, 25, 26 червня. Таким чином, у перший місяць літа буде лише 8 вихідних днів та 22 робітники. А потенційні триденні (11-13 червня) та чотириденні (25-28 червня, з перенесенням робочого дня з понеділка, 27 червня – як це передбачалося осіннім ще рішенням Кабміну) канікули скасовуються до довших часів.

У травні Рада підтримала пропозицію президента Володимира Зеленського щодо продовження військового стану до 23 серпня. Саме тому святкові вихідні, що припадають на червень, будуть звичайними робочими днями. А ось День Незалежності України – 24 серпня – має шанси стати вихідним днем, якщо до цього моменту війна закінчиться і військовий стан не продовжать знову.

Раніше через воєнний стан українці недорахувалися додаткових вихідних на 1 та 9 травня.