Завантажити ще

Білл Гейтс спрогнозував нову пандемію: Зіштовхнемось з нею внаслідок зміни клімату

Білл Гейтс спрогнозував нову пандемію: Зіштовхнемось з нею внаслідок зміни клімату
Фото: REUTERS/Arnd Wiegmann

 З 50-відсотковою ймовірністю людство у найближчі 20 років зіштовхнеться з новою пандемією. Як повідомив в інтерв'ю іспанському виданню El Diario американський мільярдер та філантроп Білл Гейтс, це може бути створений людиною вірус або «щось, що вийде зі світу природи».

- Людське населення зростає, і ми вторгаємось у все нові та нові екосистеми. Тому, за моїми оцінками, існує п'ятдесятивідсоткова ймовірність того, що найближчими 20 роками ми зіштовхнемося з пандемією природного походження внаслідок зміни клімату, - підкреслив Гейтс.

За його словами, для запобігання такому сценарію людство має винести уроки з пандемії коронавірусу: збільшити фінансування Всесвітньої організації охорони здоров'я на 25% і створити міжнародну групу реагування на епідемії.

- Я найчастіше проводжу аналогії з пожежниками: щоб запобігати пожежам, потрібно постійно тримати пожежників. Вони навчаються, готуються, ми ставимося до цього серйозно. На жаль, пандемії мають бути серед речей, до яких мають бути готові уряди, якщо вони прагнуть захистити своїх громадян, - сказав філантроп.

Щодо віспи мавп Гейтс сказв, что вона не стане причиною наступної пандемії.

- Якби не пандемія коронавірусу, віспа мавп навіть не потрапила б у новини, - вважає Гейтс.

 е на початку 2022-го року Біл Гейтс висловлював думку, що штам коронавірусу «Омікрон» завершить пік пандемії  . В Україні ж про захворювання майже не згадують з 24 лютого – дня, коли Путін підступно напав на нашу країну вночі. З того моменту пройшло вже 96 днів.