Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Криголам "Ноосфера" не може повернутися в Україну через війну

Криголам
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Науково-дослідницьке судно Ноосфера завершило перший український антарктичний сезон за останні 20 років і вже зайшло в африканський порт Кейптаун. Про це повідомляє прес-служба Національного антарктичного наукового центру.

- Судно "Ноосфера" зайшло до порту Кейптаун, завершивши перший антарктичний сезон. Вперше за 20 років Україна здійснила антарктичну експедицію власним науковим флотом. Шлях із Фолклендських островів зайняв 19 днів і був досить складним. Наші моряки подорожують уже 4 місяці («Ноосфера» вирушила до першого рейсу під синьо-жовтим прапором із Одеси до Антарктики 28 січня цього року), - повідомили у відомстві.

Як зазначили у центрі, через війну в Україні судно не може повернутися до Одеси і найближчими днями воно залишиться в Кейптауні, де й пройде технічне обслуговування.

- Через війну в Україні наш криголам поки що не може повернутися до порту приписки – Одеси. Наступні місяці судно базуватиметься в Кейптауні: тут проходитиме технічне обслуговування і готуватиметься до нових подорожей, про які ми скоро розповімо, - йдеться у повідомленні.

«Ноосферу» Україна придбала у Великобританії у 2021 році для потреб антарктичної станції Академік Вернадський. Купівля коштувала нашій державі 5 мільйонів доларів. Раніше криголам називався RRS James Clark Ross і служив у Королівському флоті Великобританії.