25 травня
Завантажити ще

Тушонка з дивами, Дрогобицька солеварня та уроки трагедії у «Десні»: Топ-6 матеріалів тижня

Тушонка з дивами, Дрогобицька солеварня та уроки трагедії у «Десні»: Топ-6 матеріалів тижня
Фото: facebook.com/drohobych.saltworks

Наш щотижневий дайджест найкращих статей, які ви могли пропустити. на цьому тижні. А на вихідні «КП» в Україні» приготувала для вас зустріч із Володимиром Остапчуком (субота, 12-00), який розповість про гумористичну програму «ДжонсоНьюз», як із дружиною Крістіною вони працюють над Валентинкою та про стосунки з дітьми. У неділю, о 17-00 читайте відверту розмову з Наталією Мосейчук про сутичку в Берліні з росіянами та про слова Коломойського, що не буде президентом.

Традиційні випуски військово-польового гумору (субота, 14-00), розвінчання російських фейків (субота, 18-00), а також розповіді українців, які евакуювалися до Аргентини та Болгарії.

А поки що найважливіше за минулий тиждень:

У рубриці "Події"

Військовий експерт: Трагедія у «Десні» - це кривава помилка командирів

Тільки за офіційними даними після ракетного обстрілу військового містечка з навчальним центром у «Десні» загинуло 87 людей. І цієї трагедії можна було уникнути. І, що найжахливіше, цей випадок не перший.

«Шансів померти геройською смертю в бою на цій війні дуже небагато, - написав у себе в блозі волонтер, а зараз воїн Юрій Касьянов. – Половина наших втрат – наслідок безглуздості начальства та результат пофігізму підлеглих».

Розбиралися з військовими експертами, як, заплативши таку дорогу ціну за помилки, уникати їх надалі.

У рубриці «Суспільства»

Дива: малюнок дівчинки для невідомого солдата потрапив на фронт саме до її батька

У селі під Києвом, куди евакуювалися чотирирічна Маша та 11-річний Саша разом із мамою, місцева мешканка організувала заготівлю для військових тушонку. Але для банок були потрібні етикетки. Цю частину роботи доручили місцевим дітям. Сашко та Маша підключилися до творчої частини підтримки наших захисників. Куди саме вирушать банки, звісно, ніхто не знав.

Але волею долі одна з таких банок із написом «Я люблю тобі, дорогий захиснику» потрапила не просто військовому, а саме на фронт татові Маші та Саші. «Це як виграти мільйон у лотерею» – прокоментував здивований та щасливий батько.

Батько впізнав малюнок доньки за фото, яке надіслала дружина. Фото: Олена Галаджій

Батько впізнав малюнок доньки за фото, яке надіслала дружина. Фото: Олена Галаджій

Співробітники солеварні у Дрогобичі: Солі для всієї України у нас не вистачить

У магазинах країни зникла вітчизняна сіль. Причина проста. «Артемсіль», яка забезпечувала цим продуктом усю Україну та ще й інші країни, зупинилася через постійні обстріли. З'ясовували, які у нас є інші соледобувні підприємства (ні, не лише у Дрогобичі), і для кого вистачить вітчизняного виробництва.

Закон про бомбосховища: В укритті не можна вирощувати печериці. А відкрити кафе – можна

Відповідно до запропонованого законопроекту, т.зв. «закону про бомбосховища» забудовники не зможуть зводити житлові будинки чи квартали, якщо там не буде надійного укриття. Розбиралися з експертами, чим не влаштовують підземні паркінги, як дорого будувати такі укриття, які до них технічні вимоги і чи можна їх використовувати не за призначенням. Хоча б у мирний час.

У рубриці "Шоу-біз"

Українська модель OnlyFans: Для військовослужбовців доступ роблю безкоштовним

Щоб допомогти країні в наш складний час – хороші кошти. Український піар-менеджер Ганна Салата викладає свої еротичні фото на британській платформі OnlyFans. Платні перегляди вже принесли держбюджету України 305 тисяч доларів. Також Анна за допомогою еротичних фотографій збирала гроші на «Азов».

У рубриці «Політика»

Фото: facebook.com/olexiy.haran

Фото: facebook.com/olexiy.haran

Олексій Гарань: Коли слухаю риторику «соловйова – кисельова», починаю думати, що я – український нацист

З надією на швидку перемогу України поговорили про політичне майбутнє країни з професором політології Києво-Могилянської академії, науковим директором Фонду "Демократичні ініціативи" Олексієм Гаранем.

Чи є шанси Володимира Зеленського на другий термін, хто прийде до влади після Путіна, чи можна змінити зазомбоване російське суспільство і чи потрібно Україні шукати шукати альтернативу НАТО?