18 травня
Завантажити ще

Доктор Комаровський порівняв мавпячу віспу та коронавірус

Доктор Комаровський порівняв мавпячу віспу та коронавірус

Мавпячою віспою заразитися набагато складніше, ніж коронавірусом. "Новомодна" епідемія - це зовсім інша історія, ніж COVID-19, коли вам достатньо посидіти в одній кімнаті або у вагоні метро з носієм вірусу, щоб заразитися. Про це розповів лікар-педіатр, кандидат медичних наук, телеведучий Євген Комаровський на телеканалі Freedom, передає 24 травня ТСН.

Головне, за словами експерта, чим характеризується віспа мавп, - це тривалим тісним контактом для зараження.

- Мені здається, що всі чіпляються за цю мавпячу віспу, щоб відволіктися від війни... Мавпяча віспа - не коронавірус, коли вам достатньо посидіти в одній кімнаті або у вагоні метро і заразитися, - зазначив Комаровський.

Він додав, що віспа мавп – хвороба, "м'яко кажучи, не смертельна". За статистикою, західний варіант інфекції (у віспи є два варіанти - із Західної Африки та Центральної), який набагато легший, і саме його наразі фіксують у Європі, дає 1-процентну летальність для людей, які голодують і не мають доступу до медичної допомоги.

– Для сільського населення Конго цей варіант віспи дає 1-процентну летальність. Якщо ж йдеться про людину, яка не голодує та користується допомогою медиків, летальність буде дуже низькою, - зазначив лікар.

Він також додав, що якщо все ж таки ситуація почне погіршуватися, існує перевірена 100-річним досвідом вакцина, а точніше, п'ять препаратів проти віспи.

- Швидше за все, якщо і з'явиться у нас віспа мавп, треба буде щепити медпрацівників, - додав педіатр.

Наприклад, як у Бельгії, де оголосили карантин для тих, хто має симптоми мавпячої віспи. Як і під час інших інфекційних захворювань.

Віспа мавп, або мавпяча віспа, - це вірусне зоонозне захворювання, тобто таке, що передається людині від тварин. Викликається вірусом віспи мавп, родичем вірусу натуральної віспи. Головний його рознощик - мавпи, але люди теж можуть заражатись: пандемія коронавірусу наочно продемонструвала, що у багатьох вірусів буває більше одного носія. Про загрозу нової епідемії ВООЗ заявила у травні 2022 року.