Завантажити ще

У МОЗ розповіли про обмеження через мавпячу віспу для тих, хто повертається в Україну

У МОЗ розповіли про обмеження через мавпячу віспу для тих, хто повертається в Україну
Фото: moz.gov.ua

Якщо українець заразиться мавпячою віспою в Європі, він перебуватиме там до моменту одужання. Про це головний санітарний лікар – заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін повідомив в ефірі телемарафону.

- Система епіднагляду в кожній країні працює таким чином, що кожний підтверджений чи підозрілий випадок на території ЄС докладно розслідується. І контактні/хворі не можуть виїхати. Наші епідеміологи з європейськими комунікують досить тісно, і якщо теоретично буде випадок, що українець інфікується на території ЄС, він перебуватиме там до моменту повного одужання, - розповів він.

Кузін сказав, що шанс поширення мавпячої віспи в Україні невеликий, оскільки вона не є транзитною країною для подорожей до Африки, особливо зараз.

- Це досить малоймовірно, зважаючи на те, що туристичних маршрутів зараз немає і досить важкий шлях передачі, не такий легкий, як був під час коронавірусу, - розповів санітарний лікар.

Ігор Кузін додав, що в Україні на 24 травня підтверджених випадків мавпової віспи немає. У ЄС зареєстровано 258 випадків – 171 підтверджений та 87 підозрілих.

Віспа мавп, яка зазвичай зустрічається тільки в Африці, зараз поширюється в Європі та Північній Америці. Перший випадок зафіксовано 7 травня у Великій Британії. Пацієнт повернувся із Нігерії. Хворих на віспу мавп виявили в США, Канаді, Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Швеції та Австралії. 23 травня Європейський центр профілактики та контролю захворювань назвав низьким ризик масштабного поширення віспи мавп, оскільки вона передається після тісного контакту.