Завантажити ще

В Кропивницком суд обязал студента выучить стих "Любіть Україну" Сосюры

В Кропивницком суд обязал студента выучить стих
Фото: Зображення succo із сайту Pixabay

У Кропивницькому суд дав 19-річному парубкові з Харкова два роки та зобов'язав прочитати патріотичну літературу за вихваляння російської армії. Про це повідомило Суспільне.

Кіровський районний суд Кропивницького зобов'язав вивчити слова гімну України, розділ Конституції про територіальний устрій, вірш Володимира Сосюри "Любіти Україну", пісню "Батько наш – Бандера, Україна – мати", прочитати повість Гоголя "Тарас Бульба" та роман Анатолія Димарова люди", розповів заступник керівника апарату суду Богдан Онищенко.

Суд пройшов ще у березні, вирок набув чинності, апеляції не було. Під час судового процесу молодик розкаявся.

Студент із Харкова тимчасово жив у Кропивницькому через військові дії. За словами прес-секретаря Кіровоградської обласної прокуратури Наталії Алексєєнко, у месенджерах хлопець публікував матеріали з гаслами "За Росію", "Смерть хохлам", "Коли запишусь до російської армії".

Суд визнав його винним у кримінальному правопорушенні та засудив на два роки за статтями "Пропаганда війни" та "Дії, вчинені з метою насильницької зміни або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади". Загалом у Кіровоградській області за такими статтями засудили п'ятьох осіб, їм призначили покарання від двох до п'яти років.

Директор Українського інституту книги виступила за те, щоб забрати з бібліотек російську класику. Олександра Коваль назвала твори Пушкіна та Достоєвського "шкідливими".