Завантажити ще

Мер Маріуполя попросив людей не повертатися до міста: В'їхати можна, виїхати – дуже складно

Мер Маріуполя попросив людей не повертатися до міста: В'їхати можна, виїхати – дуже складно
Фото: t.me/andriyshTime

Маріупольчанам, які виїхали з міста, краще поки не повертатися в місто і не вірити обіцянкам російських окупантів про компенсації за зруйноване житло. Про це мер Маріуполя Вадим Бойченко розповів в ефірі інформаційного телемарафону.

- Ми маємо розуміти, що обмежень на повернення немає, але ми також маємо розуміти, що в'їхати можна – виїхати дуже складно. Треба потім проходитиме ці тортури, фільтраційні центри, отримувати довідки, і це новий досвід, який, на жаль, дуже сумний. І не всі, хто потрапляє до Маріуполя, мають можливість потім виїхати з Маріуполя. Це треба розуміти, – наголосив Бойченко.

За його словами, російські окупанти заманюють мешканців міста обіцянками про компенсацію за зруйноване житло.

– Ті розмови, які сьогодні є, що російські війська пропонують приїжджати та отримати компенсаційні виплати за пошкоджене майно, – це марення та брехня. Тому що місто майже зруйноване - 90% житлового сектора пошкоджено, 70% - це пряме влучення, 50% перетворили росіяни на попіл, - сказав мер.

Бойченко також зазначив, що на сьогодні сума відшкодування становить мільярди доларів, тому обіцянки російських окупантів є лише пропагандою, яку вони розповсюджують, щоб залучати більше людей до міста.

- А потім, як звичайна терористична організація, вони торгуватимуться щодо цих евакуаційних місій. Це пастка, треба це розуміти, – наголосив Бойченко.

Про те, що окупанти розпочали реєстрацію на компенсацію за знищене житло та/або втрату члена сім'ї, напередодні повідомляв радник мера Петро Андрющенко. За його словами, за житло обіцяють 500 тисяч рублів (орієнтовно 6 тисяч доларів), за загиблого члена сім'ї – 3 мільйони рублів (орієнтовно 33 тисячі доларів).

У заяві маріупольці мають зазначати, що майно було знищено українськими військовими, а близьких убито українською армією. Інакше жодної компенсації не буде.

Раніше також стало відомо про евакуацію поранених військових із «Азовсталі» до лікарні Новоазовська на території так званої «ДНР». У майбутньому їх планується обміняти на полонених росіян.