Завантажити ще

Маріуполю загрожує епідемія: під загрозою життя тисяч людей

Маріуполю загрожує епідемія: під загрозою життя тисяч людей
Фото: t.me/denisovaombudsman

У заблокованому Маріуполі може трапитися інфекційна катастрофа, жертвою якої можуть стати тисячі місцевих жителів. Про це заявила у своєму Телеграм-каналі уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

- Враховуючи кількість тіл, що знаходяться під зруйнованими будинками, з природними наслідками розкладання в теплий період, найближчим часом місту загрожує масштабна епідемія. Через закриття гуманітарних коридорів багато людей, які чекали евакуації на околицях міста, почали повертатися жити в Маріуполь. За прогнозами місцевої влади, лише через епідемії до кінця року в місті можуть загинути близько 10 тисяч людей, - написала Денисова.

За її словами, зараз у місті найбільша проблема – це відсутність питної води. Внаслідок цього місто може зіткнутися з інфекційною катастрофою.

- Інфекційна катастрофа в заблокованому Маріуполі може статися через нестачу води, пошкоджені каналізаційні системи та велику кількість тіл під завалами будинків. Найбільша проблема у Маріуполі – це чиста питна вода, якої у місті немає, - наголосила вона.

Омбудсмен також зазначила, що у Маріуполі склалася критична ситуація з водовідведенням та розривами каналізаційних мереж. Денисова стверджує, у місті існує загроза, що нечистоти опиняться у морі та на вулицях міста.