22 червня
Завантажити ще

Мер Маріуполю: Кожному дев’ятому жителю міста загрожує смерть від хвороб та нестерпних умов

Мер Маріуполю: Кожному дев’ятому жителю міста загрожує смерть від хвороб та  нестерпних умов

До кінця року в Маріуполі від хвороб та нестерпних умов може померти більше 10 тисяч людей. Зараз в місті перебуває 150-170 тисяч жителів, повідомив мер міста Вадим Бойченко.

- Окупанти перетворили Маріуполь на середньовічне гетто. Тож смертність буде відповідною. Без ліків та медичної допомоги, відновлення водопостачання та справної каналізації в місті сплахнуть епідемії. Зараз більша частина наявного населення – старенькі та хворі люди. Без належних умов смертність серед уразливих категорій зросте в рази, - підкреслив Бойченко.

Він додав, що частина маріупольців з прилеглих селищ повернулася до міста, бо їх не випускають на територію вільної України через жорстку систему фільтрації.

- Росіяни продовжують геноцид, який розпочали 24 лютого. Наші люди в смертельній небезпеці. Тому потрібна повна евакуація міста, – зауважив мер.

Маріуполь був оточений військами РФ з початку березня. Десятки тисяч людей вже більше двох місяців живуть у підвалах та у бомбосховищах. Евакуюватись вдається небагатьом: росіяни не дають «зелене світло» та дуже неохоче випускають людей.