20 червня
Завантажити ще

Життя харківського бабака Тимки, який опинився під окупацією, під загрозою через диких собак

Життя харківського бабака Тимки, який опинився під окупацією, під загрозою через диких собак
Фото: suspilne.media

Сурки, що живуть на біостанції Харківського національного університету імені Каразіна на території Великобурлуцької громади, у тому числі відомий бабак Тимка, опинилися під російською окупацією. Про це « Суспільному » розповів завідувач лабораторії екології Харківського національного університету ім. Каразіна Володимир Грубник.

- Сурки наші зараз в окупації всі. Нестерівка, з першого дня війни там у нас вийшла повна окупація, – сказав він.

За словами Грубника, востаннє йому повідомляли про стан тварин минулого тижня. На той момент бабаки всі були живі та забезпечені їжею. Грубник наголосив, що крім Тимки, на біостанції у клітинах проживає близько 36-38 особин.

– Там є певні проблеми. Багато людей поїхали та кинули своїх собак. Собаки зібралися в зграї і поводяться крутіше, ніж вовки. Минулого тижня дивом відбили бабаків, що живуть у клітках, від собак, що зібралися у зграю. Чотири собаки витягують клітку з-під шеда (конструкція, в якій стоїть клітка. – Ред.) та ще два собаки намагаються розірвати саму клітку, щоб дістатися до звіра та зжерти його, – пояснив завідувач лабораторії.

Він додав, що випустити тварин неможливо: вони не зможуть вижити у полі.

- Випуск бабака із клітини на волю – це складний процес. У нас зараз, незважаючи на те, що бабак — це червонокнижний вигляд, в Україні зникають угіддя, в яких вони можуть жити за нормальних для себе умов. Ділянок, де вони можуть жити, нема, – підсумував Грубник.

Тимка – один із найвідоміших провісників прогнозів погоди в Україні. Щороку на День бабака його будять, щоб побачити, що очікує навесні. 2022-го року він передбачив українцям нестабільну весну.