Ось, наприклад, мені не ясно, навіщо зараз чекати, слухати та обговорювати виступ Путіна? Стрічки новин рясніють припущеннями, що він скаже 9 травня. Чи оголосить війну Україні? Або всьому світові. Особисто мені абсолютно байдужа його промова. По-перше, він завжди бреше, і навіть якщо почне закликати до миру та переговорів, гріш ціна таким словам.
А по-друге, найстрашніше Путін уже не сказав, а зробив. І не важливо, як він це назвав – війною чи спецоперацією. І не важливо, оголосить він відкрито мобілізацію чи проведе її таємно – суть не змінюється: поки український народ не перемеле окупанта, ані перемоги, ані миру не буде.
З тієї ж причини я не слухаю, що говорить Лавров, чи делегація Росії в ООН, чи Гіркін. Яка мені різниця? Вони вже нічого не вирішують, нікого не обдурять – це тло, шум, піна.
Ще мені не ясно, чому з одними радянськими наративами в Україні борються, а з іншими – ні. Наприклад, навіщо надавати звання «Місто-герой»? Ні, я розумію – таким чином хочуть увічнити подвиг його захисників, але чому саме радянським штампом у точному його формулюванні? Назвіть «Місто військової доблесті», «Місто мужності та відваги», «Місто героїв» зрештою, але не використовуйте радянську кальку. А якщо використовуєте, то поясніть, чому тоді знімають орден Леніна зі стели «Місту-герою Києву»? Ні, я розумію, що радянського ордена «Місто-герой», що залишився на стелі, ми не соромимося, а радянського ж ордена Леніна ми соромимося. Але загалом – ні, не розумію.
Як не розумію, звідки це радянське прагнення та підходи у вигадуванні нових назв вулицям чи станціям метро. Бажаєте перейменувати вулицю – та заради бога. Підберіть унікальну історичну назву, яку потім не доведеться міняти. Але чому ж знову штампи? Я зараз скажу страшну крамольну річ, вибачте вже нерозуміючого: а у нас тепер у кожному місті та селищі з'явиться вулиця Маріупольська та Європейська? Ми ж самі сміємося з радянського минулого, коли у кожному місті була вулиця Леніна. Або Миру. Або Пушкіна. Навіщо знову наступати на ті ж самі граблі?
Хіба Україна відчуває нестачу в історичних постатях, у великих людях? Звісно, що ні. Тож навіщо все називати ім'ям Тараса Шевченка, Лесі Українки та Степана Бандери?
Я не проти вулиці Маріупольської, але мені здається, вона має бути одна-єдина. І тим цінна. На ній відкрити музей, поставити пам'ятник, але теж один на всю країну, вибачте. А «радянське» клонування лише розмиває пам'ять про героїв, які загинули та продовжують гинути, захищаючи це місто та Україну.
Але, може, я просто чогось не розумію…