Завантажити ще

В Україні спростували чергові російські фейки: захоплення Луганщини та псевдонаукові дослідження

В Україні спростували чергові російські фейки: захоплення Луганщини та псевдонаукові дослідження
Фото: Центр протидії дезінформації

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України зібрав фейки, маніпуляції та "вкидання", які російська пропаганда згенерувала станом на ранок 22 квітня. Про це ЦПД повідомляє у Телеграмі.

- Незважаючи на спростування, надані головою Луганської обласної військової адміністрації Сергієм Гайдаєм, міноборони РФ продовжує стверджувати, що у Луганській області російським військам вдалося прорватися у Рубіжному та Попасній, - розповіли у Центрі.

Центр протидії дезінформації застерігає: подібні тези росіян – фейк.

Також ЦПД попереджає про підготовку Росією провокації під "чужим прапором". Війська Росії збирають та планують доставити на територію прикордонних областей РФ уламки збитих українських "Байракторів" для підготовки масштабних провокацій.

- Маніпуляцією є також спроба російських ЗМІ ототожнити українських військових із солдатами Третього рейху. Для цього вони публікують псевдонаукові дослідження, що гітлерівці, як і сучасні українські націоналісти, частину своїх кривавих акцій проводили з метою дискредитації радянських воїнів-визволителів, - наголосили у відомстві.

Раніше в Центрі спростували російські фейки про захоплення "Азовсталі" та гуманітарну катастрофу в Миколаєві.