Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

США через кілька тижнів вирішать, чи оголошувати Росію державою-спонсором тероризму

США через кілька тижнів вирішать, чи оголошувати Росію державою-спонсором тероризму
Фото: pixabay.com/Alexas_Fotos

Держдепартамент США розглядає можливість оголосити Росію державою-спонсором тероризму. Про це повідомляє CNN.

За словами високопоставленого представника адміністрації, у Держдепартаменті США вивчають усі доступні для них інструменти, щоб притягти Росію до відповідальності за війну в Україні. За словами чиновника, процес може тривати кілька тижнів.

– Ми уважно вивчаємо факти. Ми уважно вивчаємо закон. Якщо цей або будь-який інший захід буде доступний нам відповідно до закону, ми будемо застосовувати його, якщо він буде ефективним і доречним, - заявив представник Держдепартаменту Нед Прайс в ефірі CNN у понеділок.

Згідно з визначенням Державного департаменту, держава-спонсор тероризму — це країна, яка «неодноразово надавала підтримку актам міжнародного тероризму». В даний час США називають такими лише чотири країни: Північну Корею, Іран, Кубу та Сирію.

15 квітня CNN та The Washington Post повідомили із посиланням на свої джерела, що президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові попросив президента США Джо Байдена визнати Росію державою-спонсором тероризму. США вже ввели жорсткі санкції проти Росії через напад на Україну, але додавання до списку було б символічним кроком, який завдасть ще більших збитків російській економіці. Це призведе до заборони Росії купувати певні товари, які можуть бути використані в комерційних чи військових цілях, а також до санкцій щодо інших людей та країн, які все ще ведуть певну торгівлю з РФ.

Остання телефонна розмова президентів України та США, про яку відомо, відбулася 14 квітня. За словами офіційного представника Білого дому Джен Псакі, під час нього Байден обговорив із Зеленським нові санкції проти Росії.

Під час холодної війни Вашингтон утримувався від такого позначення СРСР, незважаючи на те, що у 1970-х та 1980-х роках Москва підтримувала групи, які вважалися терористичними суб'єктами. Складання списку почалося 1979 року. До нього включили Лівію, Ірак, Південний Ємен та Сирію.

6 квітня США запровадили п'ятий з початку 2022 року пакет санкцій проти Росії. Росія лідирує за кількістю введених проти неї санкцій, обминаючи Іран, Венесуелу та Північну Корею.

14 квітня Верховна Рада ухвалила закон, яким визнала Росію державою-терористом із тоталітарним неонацистським режимом.

Новини по темі: тероризм Держдеп США