Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

У МОЗ розповіли українцям, як оформити лікарняний під час війни

У МОЗ розповіли українцям, як оформити лікарняний під час війни
Фото: pixabay.com

Міністерство охорони здоров'я пояснило порядок оформлення листка непрацездатності. Українцям не обов'язково окремо звертатися до лікаря первинної медичної допомоги для оформлення лікарняного у разі, якщо медичну допомогу надавав лікар-фахівець. Про це повідомила прес-служба відомства.

– Порядок оформлення листків непрацездатності не змінився. Ви насамперед звертаєтеся за медичною допомогою, і, у разі наявності у вас тимчасової непрацездатності, ваш лікар формує про такий факт відповідний медичний висновок в електронній системі охорони здоров'я. Слід зазначити, що обов'язок оформляти такі медичні висновки покладається безпосередньо на лікаря, - зазначили у МОЗ.

Таким чином, не обов'язково окремо звертатися до лікаря первинної медичної допомоги для цього, якщо медичну допомогу надавав лікар-фахівець.

Так само, як і не обов'язково подавати для цього декларацію про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу.

Після формування лікарем відповідного медичного висновку, його направляють до Електронного реєстру листків непрацездатності.

У випадку, якщо ви є застрахованою особою та включені до Реєстру застрахованих осіб (тобто вами чи вашим роботодавцем за вас сплачуються відповідні внески), - у ЄРЛН сформується листок непрацездатності. Оформлений листок непрацездатності буде доступний вам та вашому роботодавцю.

Для незастрахованих лікарняних листів не формуються, а документом, що підтверджує факт тимчасової непрацездатності, є оформлений лікарем медичний висновок.

Якщо ваш лікар не має технічної можливості оформити медичний висновок в електронній системі охорони здоров'я, він може відкрити вам лікарняний у паперовій формі.

Щодо отримання виплат за лікарняними листами про непрацездатність та допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, то вони також можуть бути розглянуті та здійснені роботодавцем у встановленому порядку.

Водночас такі виплати можна отримати, навіть якщо роботодавець не може опрацювати ваші документи та подати заяву-розрахунок за місцем перебування через бойові дії. Зверніть увагу, якщо ваше підприємство розташоване на території, де бойові дії не ведуться, а отже, немає перешкод для формування заяви-розрахунку, роботодавець повинен призначити вам допомогу у певні терміни, незважаючи на військовий стан. Для отримання виплат безпосередньо від Фонду соціального страхування України необхідно звернутися до будь-якого зручного для вас відділення Фонду. Їх список можна знайти за посиланням.

З собою потрібно мати такі документи:

  • паперовий листок непрацездатності або номер е-лікарняного;
  • копії 1-4, 11-16 сторінок паспорта або сторінки з відповідною інформацією іншого документа, що засвідчує особу;
  • довідку про присвоєння РНУКПН (реєстраційного номера картки платника податків).

За наявності також подаються інші документи, що підтверджують право на пільги, розмір заробітної плати та ін. Довідка про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи в цьому випадку не потрібна, проте може бути надана за їх наявності.

Раніше Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України надав перелік онлайн-ресурсів, які допоможуть піклуватися про здоров'я під час війни.