Завантажити ще

На Вінниччині провели унікальну операцію на відкритому серці однорічної дитини

На Вінниччині провели унікальну операцію на відкритому серці однорічної дитини

У Вінницькій обласній дитячій лікарні команда київських кардіологів провела унікальну операцію на відкритому серці однорічного хлопчика з Миколаєва. Очолив команду лікарів провідний кардіохірург України Василь Лазоришинець, директор Національного Інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова

Про це повідомив голова Вінницької ОВА Сергій Борзов.

«4 години тривала операція на відкритому серці однорічного хлопчика з Миколаєва: на 16 хвилин серце дитини зупинили - за нього працював апарат штучного кровообігу», – написав він та зазначив, що ця операція є насправді сенсаційною подією для регіональної медицини.

У свою чергу Василь Лазоришинець додав, що чотири роки тому у Вінниці провели першу таку операцію дорослому, а через рік після цього - ще одну таку операцію. Але саме цей випадок є винятковим, адже дитяча кардіохірургія є однією з найскладніших.

«В Україні було 8 медцентрів, які виконували подібні операції на серці у дітей. Тепер з’явився дев’ятий – у Вінниці», – зазначив він.

Завідувач відділенням хірургії вроджених вад серця Ярослав Труба розповів, що операцію було заплановано на 14 березня, але в плани втрутилася війна. Після двох тижнів підготовки та перевезення обладнання нарешті було зроблено нове обстеження та проведено оперативне втручання.

«Частину обладнання ми привезли, частина обладнання для дитячої кардіохірургії є. Наступного тижня плануємо другу операцію на відкритому серці. Можливо, відтепер і у Вінницю з України будуть їхати робити операції на серці, а хтось - до Києва», – додав він. 

Новини по темі: Здоров'я операція Діти