Завантажити ще

Денисова розповіла, як поводилися з українськими полоненими: тримали у холоді, морили голодом, спускали собак

Денисова розповіла, як поводилися з українськими полоненими: тримали у холоді, морили голодом, спускали собак
Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Уповноважена Верховна Рада України з прав людини Людмила Денисова розповіла, як російські солдати поводяться з полоненими українцями. Омбудсмен зазначила, що людей утримують у ямах, гаражах і періодично знущаються з них. Про це Денисова розповіла на своїй сторінці у Facebook.

"РФ грубо порушує Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими. Ці факти підтвердилися під час останнього визволення з ворожого полону громадян України", – написала омбудсмен.

Вона додала, що українські військові розповіли про негуманне поводження з ними з боку російської сторони. Окупанти тримали українців у полі, у ямі, у гаражі. Їх періодично виводили по одному: били прикладами, стріляли біля вуха і залякували.

Прикордонників із острова Зміїний на буксирі доставили до Севастополя. Російські пропагандисти почали їх використовувати, розповідаючи про "гуманність" російської влади, яка нібито організувала повернення полонених додому.

- Одну групу українських військовополонених вивезли у невідомому напрямку та поселили у наметі за мінус 20 градусів. В результаті багато хто з них отримав обмороження кінцівок. Крім того, російські окупанти до них ставилися як до ув'язнених: чинили моральний тиск, а під час прогулянок у дворі спускали собаку.

Такі дії з боку Росії є порушенням статті 13 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, у якій зазначається гуманне поводження з військовополоненими, - наголосила Денисова.

Омбудсмен закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення Росії до України та інші міжнародні правозахисні організації врахувати ці порушення прав військовополонених громадян України.