Завантажити ще

Холодний квітень 2022-го: дощі, заморозки, а тепло - ближче до травня

Холодний квітень 2022-го: дощі, заморозки, а тепло - ближче до травня
Фото: Павло Дацковський

Як і передбачали народні синоптики, весна цього року в Україні холодна та пізня – одні березневі снігопади чого варті. Квітень, звичайно, вже не засмутить нас завірюхами та лютими морозами, але й особливо теплим він не буде. Ми відчуємо і тепле сонце вдень, і легкі заморозки вечорами.

Як писав у своїй книзі «Погода до 2030 року» народний синоптик Леонід Горбань, заморозки цього року очікуються щонайменше до середини квітня.

«З 1 по 4 квітня – холодно, вночі можливі морози, 6 та 7 квітня – заморозки. З 7 по 9 квітня – дощі, як і 11-12 квітня. Потім знову заморозки – з 14-го по 16-е число. Буде холодно, 22 квітня почнуться дощі, а з 24 квітня до кінця місяця буде ясно й тепло», - йдеться у книзі, створеній на основі Велесового календаря наших предків. До речі, травень почнеться теплом та дощами.

Нинішні синоптики традиційно довгострокових прогнозів не роблять, але припускають, що середня температура на початку квітня територією України коливатиметься близько +8…+10 градусів вдень, опускаючись до +3…+5 градусів увечері. До середини місяця стовпчики термометрів впевнено перетнуть позначку в 15 градусів тепла, і чим ближче до травня – тим сильніше прогріватиметься повітря, тож до +20 градусів і вище залишаться лічені дні.

Фахівці європейських метеорологічних агентств прикинули, що у квітні 2022 року буде не менше 12 дощових днів, а середня кількість опадів – 40-45 мм. Буде і досить вітряно – повітря рухатиметься із середньою швидкістю понад 10 км/год, а на сході України – ще більше.

Що ж до магнітних бур, які впливають на самопочуття людей іноді сильніше, ніж морози та дощі, то у квітні українцям варто чекати «шторми» 1 та 2 квітня, причому сильної інтенсивності. Потім коливання магнітосфери мучать нас головними болями 7, 17 та 18 квітня. А ось уже 20 квітня підвищена сонячна активність знизиться, хтось може не помітити збурення на Сонці. Синоптики вказують: найважчим через магнітні бурі буде перший тиждень квітня, а далі стане легше.