Завантажити ще

Біологічна зброя, безпека жінок, порятунок котиків та доля чемпіона з джіу-джитсу: Топ-7 матеріалів тижня

Біологічна зброя, безпека жінок, порятунок котиків та доля чемпіона з джіу-джитсу: Топ-7 матеріалів тижня
Фото: instagram.com/surovtsev.alexei/

У потоці подій не завжди встигаєш встежити за всіма новинами, і є ризик пропустити щось справді важливе. Зверніть увагу на наш дайджест за цей тиждень - з 19 по 25 березня 2022 року. А також стежте за матеріалами «КП" в Україні»  у ці вихідні. Буде багато цікавого

Відповідальність за війну: колективної немає, але є індивідуальна

Злочини російських окупантів не викликають сумніву у будь-якої адекватної людини: вбивство, мародерство, насильство, грабіж, обстріл житлових кварталів, скидання бомби на явне укриття, як було з Маріупольським драмтеатром, – здавалося б, будь-який суд має присудити найвищу міру, а ще засудити тих,  хто словами, мовчанням чи бездіяльністю підтримував цю криваву вакханалію. Однак юридичне право об'єктивне і вимагає фактичних доказів. І дуже багато хто у світі вважає, що солдати та офіцери, які віддають або виконують злочинні накази, лише виконавці, а винен тільки Путін.
Тож чи можна притягнути злочинців до відповідальності ? Розбираємось у хитросплетіннях міжнародного права,

Академік Сергій Комісаренко: Вся біологічна зброя, що масово розроблялася в Союзі, залишилася на території Росії

Росіяни раз у раз заявляють, що Україна за допомоги США загрожує світу біологічною, хімічною та бактеріологічною зброєю. Але виявляється, що це саме в Росії, ще з часів СРСР, безліч НДІ займалися розробкою біологічної зброї на основі, наприклад, чуми або сибірки. І розробляється досі.

Про те, чи є в Україні можливість для подібних лабораторій, про те, чого можна очікувати від РФ, а також наскільки реальна небезпека застосування біологічної зброї, розповідає директор Інституту біохімії ім. А. В. Палладіна НАН України академік Сергій Комісаренко.

«Бородата котомамуля» Олексій Суровцев: В очах - тварин багато «чому»: чому не приходить господар, чому щось бахкає…

Спочатку актор Олексій Суровцев займався евакуацією людей з Ірпеня, але, як він каже, людям допомагають багато хто, а тваринам, які залишилися без господарів, – одиниці. Наразі Олексій регулярно їздить до зруйнованого міста, щоб допомогти домашнім вихованцям, яких власники залишили, замкнувши у квартирі.

Чорні дні Чернігова: розстріли черг та підірваний міст через Десну

Як і Харків, Маріуполь, Чернігів – одне з тих великих міст, які найбільше постраждали від бомбардувань. Сотні будинків зруйновані, багато їх залишилося без комунікацій, місто на порозі гуманітарної катастрофи. Але мешканці не здаються. Що ж допомагає жителям Чернігова залишатися стійкими та не втрачати гордості – дізнавалися з перших вуст.

Удари противник завдає переважно по житлових кварталах міста. Фото: facebook.com/cg.gov.ua

Удари противник завдає переважно по житлових кварталах міста. Фото: facebook.com/cg.gov.ua

Жінки в окупації: як не стати жертвою насильства

Історії про те, як рашисти звіріють у захоплених ними містах, викликають лише ненависть. Але, на жаль, не завжди слабка жінка чи дитина можуть протистояти збройному окупантові. І що б там не було, головне завдання українців – вижити за будь-яку ціну. І постаратися максимально убезпечити себе та близьких. Зібрали кілька порад, які можуть спрацювати у складній ситуації.

Увага, біженки: як не потрапити до секс-рабства чи не нарватися на маніяка

Небезпека чатує не лише на окупованих територіях. Кількість біженців з України вже близько 3 млн людей. Здебільшого жінки та діти. Незважаючи на безпрецедентну допомогу волонтерів як у нас, так і за кордоном, трапляются і шахраї, і викрадачі людей та інші злочинці. Насторожити мають наполеглива пропозиція допомоги чи роботи, пропозиція незрозумілої евакуації, прохання дати документи та телефон нібито для оформлення. Про те, як жінкам уникнути небезпек дорогою до мирного життя, розповідають директор департаменту Національних гарячих ліній «Ла Страда – Україна» Олена Кривуляк та експерт з безпеки Руслан Болгов.

Двірник з окупованого Херсона, чемпіон світу з джиу-джитсу: Проводжу тренування безкоштовно для всіх бажаючих

Про мешканця Херсона, звичайного шкільного двірника, який у 42 роки почав займатися бразильським джіу-джитсу, а вже у 48 став чемпіоном світу, ми розповідали лише півроку тому. А сьогодні Ігор Євтушенко опинився в окупованому Херсоні, розділивши долю тисяч земляків.

Ігор Євтушенко минулого року став чемпіоном світу. Фото: facebook.com/Ігор Євтушенко

Ігор Євтушенко минулого року став чемпіоном світу. Фото: facebook.com/Ігор Євтушенко