4 листопада
Завантажити ще

Кулеба спростував слова Ердогана про консенсус на перемовинах України з Росією по чотирьох питаннях із шести

Кулеба спростував слова Ердогана про консенсус на перемовинах України з Росією по чотирьох питаннях із шести
Фото: Олів'є Дульєрі/Пул через REUTERS

Глава МЗС Дмитро Кулеба не погодився з оцінкою ходу переговорів між Україною та Росією, озвученою президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом. У заяві міністра закордонних справ України йдеться, що важливо об'єктивно оцінювати ситуацію.

"Немає жодного консенсусу з Росією щодо згаданих президентом Туреччини чотирьох пунктів. Зокрема, єдиною державною мовою в Україні є і буде українська. Та й загалом класифікація ключових тем переговорів на чотири або іншу кількість пунктів є некоректною. У підгрупах делегацій одночасно обговорюється багато різних питань", - йдеться на сайті МЗС.

За словами Кулеби, переговорний процес проходить дуже тяжко. Українська делегація зайняла сильну позицію і від своїх вимог не відмовляється. Наполягає насамперед на припиненні вогню, гарантіях безпеки та територіальній цілісності країни.

У МЗС подякували турецькій стороні і президенту Ердогану за політичну та гуманітарну допомогу, а також за дипломатичні зусилля для припинення війни Росії проти України. Україна продовжуватиме діалог із Туреччиною та іншими зацікавленими сторонами, щоб відновити мир.

Дмитро Кулеба закликав країни запровадити нові санкції проти Росії, а також допомогти зі зміцненням обороноздатності України, щоб зупинити російську військову машину.

"Така тристороння стратегія - санкції, військова підтримка, переговори - не повинна ніким ставитися під сумнів", - підсумував український міністр.

25 березня турецьке державне агентство "Анадолу" повідомило, що президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган після повернення з позачергового саміту НАТО сказав журналістам, що Україна та РФ близькі до консенсусу щодо чотирьох із шести пунктів переговорів.

- Перший пункт стосується вступу України до НАТО. Спочатку Україна наполягала на членстві в Альянсі, але згодом Зеленський почав заявляти про можливість відмови. Інший пункт стосується прийняття російської мови в Україні як офіційної. Зеленський погодився з цим. Російською мовою і так говорять на території всієї України. У цьому плані проблем немає, – заявив Ердоган.

За словами турецького лідера, ще одна важлива тема, яку обговорюють сторони конфлікту, стосується демілітаризації України. Про роззброєння від А до Я не йдеться, але українська сторона нібито заявила, що може піти на певні поступки і з цього питання. Четвертий пункт переговорів стосується колективної безпеки.

Консенсусу, за словами президента Туреччини, немає щодо питання Криму та Донбасу. Володимир Зеленський нібито запропонував провести референдум щодо Донбасу. А по Криму Туреччина від початку відкрито і чітко виступила проти окупації півострова.