29 червня
Завантажити ще

Книжкові видавництва відкрили безкоштовний доступ до книжок маленьким і дорослим українцям

Книжкові видавництва відкрили безкоштовний доступ до книжок маленьким і дорослим українцям
Фото: Ri Butov з сайту Pixabay

В ці тяжкі часи мало хто куплятиме книги. Хто заощаджує, в кого взагалі немає змоги. Та читати люди продовжують, навіть на фронті, навіть в укриттях. То ж українські видавництва надали можливість, як маленьким читачам, так і дорослим, отримати безкоштовний доступ до книжок українською.

ДОРОСЛИМ

Письменник Дорж Бату, який працює в NASA, поділився на своїй сторінці у фейсбук вражаючим спостереженням:

«Час диктує свої умови. Ми усі зараз займаємось не тим, чим займались до війни. Хтось пішов воювати у ЗСУ. Хтось вступив до лав Тероборони. Хтось робить «коктейлі», хтось пересів за кермо автівки і займається логістикою - підвозом медикаментів і спорядження.

Мене зняли з мого космічного наукового проекту і тепер я займаюсь військовим.

Але є одна константа, котру я не можу покинути.

Мені з сотню читачів спитали: «А що ж буде з «Коко 2.0»? Коли вона вийде?».

Я чесно, був здивований. Ну які книжки? Війна ж… Але коли я побачив фото, де українці беруть книжки у бомбосховища, на блокпости і навіть на передову, я задумався», - пише Бату.

Він відмічає, що усвідомлює – не можна зараз піти і купити паперовий примірник, навіть з доставкою це не завжди можливо. Та якщо є інтернет, можна завантажувати електронні або аудіо.

Дорж Бату попросив Видавництво Старого Лева, в якому виходили його книги, відкрити безкоштовний доступ до всіх його видань: «Франческа. Повелителька траєкторій», «Франческа. Володарка офіцерського жетона», «Моцарт 2.0» та «Таємниця старого лами». Для цього необхідно на сайті видавництва ВСЛ зареєструвати власний кабінет, знайти книги за ім'ям автора, замовити – і вже за кілька хвилин ці книги можна буде завантажити безкоштовно.

Та книги Доржа Бату лише верхівка айсберга. Багато інших видавництв, бажаючи підтримати читача (адже й вони підтримували улюблених письменників, коли була можливість, ковідною тисячею – боже, як здається давно це було!), відкрило безкоштовний доступ до багатьох книг.

Відкрито доступ до безкоштовних книг у видавництві Vivat під гаслом «Читаємо українською і віримо в ЗСУ». Можна завантажити зокрема минулорічний хіт продаж  "Netflix і культура іновацій" Ріда Гастінгса та Ерін Мейер – про надзвичайну історію успіху компанії, або помічну в усі часи, а зараз так ще більше «Як не стати овочем. Інструкція з виживання в інфопросторі» Оксани Мороз про те, як нами маніпулюють в інтернеті. Та й окрім цих багато інших, як художніх книг, так і нон-фікшн.

Щоб безкоштовно завантажити книги, треба зареєструватися на сайті, замовити обрану електронну книжку (де буде ціна 0 грн – та й є в доступі). Через деякий час книга з’явиться у вашому кабінеті. Єдине, що можуть бути збої і книгу доведеться зачекати трохи довше. Втім у видавництві кажуть, що всі замовлення вони заново оброблять вручну, то ж омріяну книгу ви все ж отримаєте, також на сайті працює підтримка.

Книжкова платформа Yakaboo заявила, що близько 33 видавницв та безпосередньо автори, чиї книги продавались в їхньому інтернет-магазині, підтримали ініціативу надати свої книжки для безкоштовного читання та прослуховування. Щоб отримати електронну книгу або аудіо-книгу, необхідно завантажити мобільний додаток Yakaboo (є на Google Play та в AppStoreта) і знайти потрібну книжку.

ДЛЯ ДІТЕЙ

Читати:

У видавництві #КНИГОЛАВ knigolove.ua  пропонують всього за 1 грн завантажити електронні дитячі та підліткові книги. Наприклад, хіт продаж «Легенди про єдинорога» Селфіна Фіпса (8 історій про зустріч людей з цими магічними тваринами) – у форматі pdf. Або казки Ганса Крістіана Андерсона. Ще один бестселер «Казки на ніч для дівчат-бунтарок» Елени Фавіллі та Франчески Кавалло –казкові розповіді про 100 реальних жінок, які змогли змінити світ.

Для підлітків є приміром «Щоденник Лоли» - книжка-приквел до серіалу «Школа».

На разі доступні 9 видань для дітей та 5 для підлітків. Втім видавці обіцяють розширити список.

Майже 30 безкоштовних дитячих книг від українських авторів пропонує завантажити й Видавництво Старого Лева. Серед них: хіт «36 і 6 котів» Галини Вдовиченко – саме стільки пухнастих поселилось у домі пані Крепової, і до чого це призвело. Для підлітків «Любов, дідусь і помідори» Наталії Ясіновської – по 13-річну Олесю, яка виливає свої думки та переживання у шкільному блозі, три пізнавальні мандрівки з «Чарівним Атласом» Надійки Гербіш – до Грінвіча, Парижу та Венеції.

Видавництво «Ранок» пропонує добірку книжок для геть маленьких 3+ та трохи старших дітей – 9+.

Слухати:

На Megogo безкоштовно можна переглянути фільми, мультфільми, прослухати аудіоказки.

Tелеграм-канал «Павлуша  і Ява» пропонує прослухати або завантажити (щоб слухати без доступу в інтернет) аудіоказки. Тут не лише українські, а й казки усіх народів світу.

Телеграм-канал Аудіоказки теж пропонує завантажити казки – так і називається «Для тих, хто у бомбосховищах». Тут переважно українські казки – чарівні й побутові.

ПРИМІТКА

Зараз складні часи переживають всі підприємці. Багато з них перераховують гроші на ЗСУ чи допомогу на ліки та біженцям. То ж, якщо є змога, давайте й ми пітримаємо підприємців. Якщо є змога, то не лише завантажувати безкоштовно, а й купити якесь видання, тим більше, що електронні книги набагато дешевші, ніж паперові.

Новини по темі: Книги аудіокниги