Позапланові канікули, оголошені Міносвітою одразу після того, як Росія розв'язала війну на території України, добігають кінця. Проте не у всіх регіонах навчання відновиться. «КП в Україні» зібрала все, що відомо про навчальний процес у областях на даний момент.
За словами директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА Мар'яни Марусинець, у регіоні вимушено переміщених поселяють у садах та школах, а вчителів залучають до волонтерства. У зв'язку з цим територіальні громади повідомили, що не можуть поновити повноцінний навчальний процес.
- В області зараз багато переселенців, тож повертатися до навчальних закладів не можемо. Розуміємо, що осередки зайняті, педагоги також піклуємося про безпеку дітей. Продовжуємо моніторити ситуацію, а поки що – канікули, – наголосила Марусинець.
За її словами, наступного тижня це питання із представниками районних військових адміністрацій, відділів освіти ТГ буде розглянуто знову.
Навчання буде організовано в залежності від ситуації в місцевості, де установа знаходиться та чи безпечно це для дітей. За даними департаменту освіти Навчання проходитиме у таких формах:
Кожен навчальний заклад самостійно визначатиме форму навчання. До навчання залучатимуть і евакуйованих дітей
У департаменті освіти і науки області оголосили про старт реєстрація для навчання учнів із числа внутрішньо переміщених. Зробити це можна за посиланням.
Департамент освіти рекомендував відновити навчання із 9 березня з використанням дистанційного навчання. Це стосується загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Педагогам дозволено проводити заняття з дому.
- З 14 березня у Тернополі відновлюємо дистанційне навчання для школярів. І хоча цього року не буде випускних іспитів та ЗНО, але діти мають здобувати освіту. Також заохочуємо навчання дітей, які приїхали до Тернополя з інших областей. Зверніться до директора школи, яка ближче до вашого місця проживання. Садики в Тернополі поки не працюватимуть, - заявив мер Тернополя Сергій Надал.
Наразі це вся інформація. «КП в Україні» відслідковуватиме рішення інших обладміністрацій та мерів.
У відомстві зазначили, що садки в умовах війни поки що краще не відкривати. У той самий час навчальний процес у школах, залежно від ситуації, можна призупинити чи проводити дистанційно. Діти-біженці можуть відвідувати школу за місцем тимчасового перебування.
Профтехучилища можуть вивчати дистанційно. У коледжах та університетах дозволено розпочати навчання, залежно від ситуації, у дистанційній чи змішаній формі.