Сьогодні, 9 березня, в день народження Тараса Шевченка, традиційно оголошено лауреатів Шевченківської премії України. Відповідна постанова опублікована на сайті президента України.
Премію присуджено таким митцям:
-у номінації «Кіномистецтво» - режисерці Катерині Горностай – за повнометражний ігровий фільм "СТОП-ЗЕМЛЯ";
- У номінації "Літературознавство і мистецтвознавство"літературознавцеві Григорію Грабовичу, громадянину США – за цикл статей "Переосмислюючи Павла Тичину – переосмислюючи український модернізм";
- У номінації "Література"письменниці Тамарі Дуді (Тамарі Горіха Зерня) – за роман "Доця";
- У номінації "Журналістика, публіцистика" письменнику Миколі Рябчуку - за книгу "Лексикон націоналіста та інші есе";
- У номінації "Візуальне мистецтво" художнику Микиті Кадану- за персональну виставку "Камінь б’є камінь" та художнику Тіберію Сільваші – за інсталяцію "Крила";
- У номінації "Театральне мистецтво"режисерці-постановниці Тамарі Труновій, автору п’єси Наталі Ворожбит, художнику-сценографу Юрію Ларіонову, акторам Андрію Ісаєнку та Валерії Ходор за виставу "Погані дороги" Київського академічного театру драми і комедії.
Розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка у 2022 році, згідно постанови, складає 397 тисяч гривень кожна.
Довідка Коротко про
Національна премія України імені Тараса Шевченка (вручають з 1961 року) – найвища творча відзнака країни за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.
Переможців визначають 9 березня до дня народження Кобзаря.
У премії – сім номінацій: візуальне мистецтво, кіномистецтво, література, літературознавство та мистецтвознавство, музичне мистецтво, публіцистика та журналістика, театральне мистецтво.
Розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка у 2022 році складає 397 тисяч гривень кожна.
Цей веб-сайт використовує cookies для покращення взаємодії з користувачем під час відвідування веб-сайту. Користування веб-сайтом означає згоду з його політикою cookies