21 листопада
Завантажити ще

Психологія війни: 5 «ні», які допоможуть не впасти у відчай

Психологія війни: 5 «ні», які допоможуть не впасти у відчай
Фото: maximiliano istoz з сайту Pixabay

Психологія війни: 5 «ні», які допоможуть не впасти у відчай фото 1

Психологія війни: 5 «ні», які допоможуть не впасти у відчай фото 1

Кожен із нас мріє, щоб війна якнайшвидше закінчилася. І вона закінчиться, нехай не так швидко, але рано чи пізно. І для всіх нас головне завдання, не впасти в зневіру і дочекатися цього моменту. Зберегти самовладання дуже складно. Як це зробити допоможуть поради київського психолога Дзвенимири Зьоми, які вона опублікувала на своїй сторінці у Фейсбуку.

«За що ми тримаємось?

10 день війни. Почалися масові дзвінки, що все зникло. Більшість здають нерви. І це нормально. Всі ми, дякувати Богу, живі люди!

Але! Ми не маємо права здаватися в полон емоціям ! Саме на це й розраховує ворог. Ми нащадки козаків та наш обов'язок підтримувати цей статус.

Запам'ятайте та запишіть:

1. НІ - емоціям. Цілком їх обнулюємо, щоб не розгойдуватися і розмазувати соплі по столу. Ми ще будемо на цей час.

2. НІматеріальним уподобанням. Ворог програє, тому знищує наші матеріальні цінності: будинки, машини тощо. Зараз головне зберегти наше життя та відстояти свою країну. Решту відбудуємо за гроші ворога. Буде ще краще!

3. НІконтролю. Ми не можемо вплинути на все. Тому режим відстеження всіх військових подій виключаємо. Дивимося лише ранкові та вечірні випуски Офісу Президента України.

4. НІбезладдя та хаосу. Стежимо за чистотою. Прокинулися, застелили ліжко та підтримуємо гігієну. Це допоможе максимально мобілізуватись. (Від редакції: У спогадах людей, що пройшли фашистські табори Другої світової війни, цей метод теж описується. Ті хто щоранку голився, вмивався, чистив зуби, наводив речі в порядок, дожили до визволення. Ті, хто, махнув на себе рукою, впадали в смуток, чахли і вмирали).

5. НІ – фейковим родичам. Нині момент істини. Кожен показує своє справжнє обличчя. Усіх, хто веде розмови про «заходи у всьому світі» і радить займатися медитацією на передовій – посилаємо на російський корабель. Там місця всім вистачить. Запам'ятайте. Ми не агресори. Ми захищаємось. На війні виключаємо кота Леопольда.

PS І ще забула сказати: не дивимося сопливі та сльозливі відео відомих блогерів. Це демотивує та виводить із рівноваги. А нам зараз важливо вірити та надихати своїх Воїнів на Перемогу».